https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka organizuje bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które są finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus odwiedzi Wałbrzych, Boguszów – Gorce, Czarny Bór i Stare Bogaczowice.

– Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania – informują organizatorzy badań.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała:

– 5 września w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Długa 4b w Wałbrzychu,

– 6 września w godzinach od 8.30 do 11.30 przy szkole, ul. Główna 172A w Starych Bogaczowicach,

– 6 września w godzinach od 13.00 do 16.30 przy Karczmie Kamienna przy ul. Wesołej 2 w Czarnym Borze,

– 7 września 2022 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy sklepie Biedronka przy ul. Wałbrzyskiej 8 w Boguszowie – Gorcach.

– Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz . W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego, prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl – dodają organizatorzy bezpłatnych badań.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty