https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Święto plonów w Starych Bogaczowicach

27 sierpnia 2022 r. odbędą się dożynki w Starych Bogaczowicach, a tydzień później w Czarnym Borze, które będą połączone z Dolnośląskim Festiwalem Pieroga.

– Jak co roku, mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice, wraz z przyjezdnymi gośćmi, spotkają się na boisku sportowym w Starych Bogaczowicach, aby wspólnie uczcić święto plonów. Wydarzenie rozpocznie uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa Oblubieńca z udziałem Góralskiej Kapeli Janicki. Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty korowód dożynkowy. To wspaniałe widowisko, które cieszy oko barwnymi strojami i okazałymi wieńcami, a ucho ludową muzyką. Dalsza część wydarzenia będzie prowadzona na stadionie. Tam gry i zabawy dożynkowe oraz występy muzyczne i taneczne. Tradycją jest też loteria dożynkowa, w której nagrody zapewnia Kotlina Natury. Gwiazdą wieczoru będzie Markus P. Oprócz występów na scenie, goście będą mogli korzystać z innych atrakcji. Przygotowaliśmy bezpłatną strefę dla dzieci i młodzieży, a tam: animacje z Kamayu Art, dmuchańce i laserowy paintball. Będą też warsztaty florystyczne oraz bogata strefa gastronomiczna Serdecznie zapraszamy 27 sierpnia 2022 roku na dożynki gminne w Starych Bogaczowicach -mówi Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

Program:

14.00 Uroczysta msza święta w Kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach. Oprawa muzyczna mszy świętej w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki.

15.00 Oficjalne rozpoczęcie dożynek z Kapelą Góralską Janicki.

16.00 Rozstrzygniecie konkursów na wieniec dożynkowy i dekoracje dożynkowa – wręczenie nagród.

16.30 Zumba dla dzieci z Kamayu Art

17:00 Rodzinne gry i zabawy z nagrodami.

18:00 Dożynkowe konkursy z nagrodami.

19:00 Losowanie loterii fantowej (do wygrania cenne nagrody RTV i AGD ufundowane przez Kotlinę Natury).

20:00 Koncert zespołu Elektro Górale.

21:00 Gwiazda wieczoru Markus P.

22:00 Dyskoteka pod chmurką do północy.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty