https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spacer z Werwą

Stowarzyszenie Jedlińska Werwa przez całe wakacje prowadziło akcję „Powiat eksplorujesz, nagrody otrzymujesz”. – Na finał zapraszamy w ostatni weekend wakacji do Jedliny-Zdroju – mówi Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

– Inicjatywę rozpoczął spacer z przewodnikiem oraz spotkanie przy ognisku, gdzie każdy z uczestników otrzymał mapkę z najciekawszymi atrakcjami Powiatu Wałbrzyskiego. Rodziny odwiedzały wskazane miejsca i wykonywały polecenia zgodnie z instrukcją. Drużyny, które zwiedziły 6 z 10 przedstawionych w mapce destynacji, zostaną nagrodzone. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się podczas „Pikniku z Werwą” zaplanowanego 26 sierpnia w godzinach 17.00-20.00 na malowniczej łące za kościołem w dzielnicy Kamieńsk (Jedlina-Zdrój). Akcja zakończy się, tak jak rozpoczęła – spacerem z przewodnikiem Jackiem Pielichem, który powie o historii Jedliny- Zdroju i przedstawi jej najciekawsze miejsca. Piechurzy wyruszą 28 sierpnia o godz. 11.00 z placu Zdrojowego – mówi Ilona Bujalska.

Jednym z elementów akcji była także wycieczka do Lubina.

– Zorganizowaliśmy transport, który zawiózł 50-ciu mieszkańców Jedliny Zdroju do Parku Wrocławskiego oraz Parku Leśnego w Lubinie. Uczestnikami wycieczki były rodziny z dziećmi. Spędziliśmy fantastyczny czas w odwiedzonym mini zoo, ścieżce edukacyjnej z dinozaurami, w parku linowym i muzeum historycznym – dodaje pezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

Zadanie „Powiat eksplorujesz, nagrody otrzymujesz” współfinansowane jest ze środków finansowych Powiatu Wałbrzyskiego.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty