https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

60 Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, jako firma odpowiedzialna społecznie, konsekwentnie wspiera najważniejsze wydarzenia kulturalne w regionie, a 60. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski to jedna z tych inicjatyw.

Festiwal Moniuszkowski rozpocznie się 24 sierpnia w Kudowie-Zdroju o godz. 12.00 tradycyjnym już od kilku lat hejnałem moniuszkowskim, odegranym przez trębacza na balkonie Teatru Zdrojowego w Kudowie-Zdroju. W przeddzień zakończenia festiwalu – w sobotę, 27 sierpnia o godz. 15.00 – zorganizowany zostanie niezwykle barwny Korowód Moniuszkowski.

Festiwal ten, w ciągu ponad pięćdziesięciu lat działalności, stał się jednym z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych, prezentując twórczość wielkiego polskiego kompozytora, Stanisława Moniuszki.

W ciągu kilku sierpniowych festiwalowych dni w najpiękniejszych miejscach Kudowy: w Teatrze Zdrojowym, Sali Koncertowej w Pijalni Wód Mineralnych, na balkonie Sanatorium „Polonia”, a także w kudowskich kościołach wystąpi kilkudziesięciu śpiewaków i muzyków. W tym roku odbędzie się także korowód, w którym artyści, mieszkańcy Kudowy oraz wszyscy chętni będą mogli przejść ulicami miasta w strojach z epoki Stanisława Moniuszki.

– Zachęcamy serdecznie do udziału w najważniejszym polskim wydarzeniu muzycznym, prezentującym twórczość ojca polskiej opery narodowej – WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia festiwalowe – podkreślają organizatorzy festiwalu, którego partnerem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

Organizatorzy:

Moniuszkowskie Towarzystwo Kulturalne w Kudowie-Zdroju,

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Patronat honorowy:

Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Patronat medialny:

Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, RDC, TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Gość Niedzielny, Maestro, Telewizja Sudecka, TV Kłodzka, The Warsaw Voice, Ziemia Kłodzka, DKL24.pl

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty