https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekend w Gminie Walim

– Przed nami kolejny weekend. Serdecznie zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego – mówi Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

– To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym. Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody jezioro Bystrzyckie z najdłuższą w Polsce kładką wstęgową. Na szczycie góry Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji. To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku. Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne, przebiegające przez Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500. W Gminie Walim jest pięknie! – mówi wójt i dodaje: Zapraszam do Krainy Sowiogórskich Tajemnic i na kolejne wydarzenia na terenie Gminy Walim:

20 sierpnia (sobota) – cotygodniowa wycieczka z przewodnikiem po Zagórzu Śląskim z cyklu „Dzień dobry Gmino Walim” (start: Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” przy ul. Wodnej 1, godz. 11.00). Udział jest bezpłatny, uczestnicy kupują bilet wstępu na zamek Grodno we własnym zakresie. Wycieczka trwa około 2,5 godziny. Kontakt do przewodnika: 693 771 391.

Nocne zwiedzanie zamku Grodno (start: dziedziniec zamku Grodno, godz. 20.00). Koszt 40 zł. Wymagana rezerwacja: 600 035 065, 503 127 676, marcostan@wp.pl, rafal.lipka@przygodnik.eu.

26 sierpnia (piątek) – Ster na Grapę, koncert o tematyce żeglarskiej, wystąpią: Najlepszy TIM, Grupa Dużego Ryzyka i Trzecia Miłość (start: Sowia Grapa, Rzeczka 38, godz. 16.00). Wstęp wolny.

27 sierpnia (sobota) – ostatnia cotygodniowa wycieczka z przewodnikiem po Zagórzu Śląskim z cyklu „Dzień dobry Gmino Walim” (start: Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” przy ul. Wodnej 1, godz. 11.00). Udział jest bezpłatny, uczestnicy kupują bilet wstępu na Zamek Grodno we własnym zakresie. Wycieczka trwa około 2,5 godziny. Kontakt do przewodnika: 693 771 391.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA