https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Derby dla Polonii

Na inaugurację rozgrywek grupy wschodniej IV ligi, piłkarze Górnika Wałbrzych ulegli w Świdnicy Polonii – Stal 1:2. Zmagania rozpoczęły także zespoły rywalizujące w klasie okręgowej oraz w klasie A.

Mecz otwarcia sezonu w Świdnicy rozpoczął się dobrze dla beniaminka z Wałbrzycha, bo w 9 min. Sowa z kliku metrów skierował piłkę do własnej siatki. Potem świdniczanie ruszyli do ataku, ale świetnie w bramce Górnika spisywał się Szymon Stec, dzięki któremu goście utrzymali prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron gospodarze wciąż szukali okazji do wyrównania i w 59 min., po dośrodkowaniu Sowy, Salomon głową skierował piłkę do siatki wałbrzyszan. Świdniczanie poszli za ciosem i w 67 min. Trzepacz wykorzystał podanie Moskwy i strzałem głowa ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra na stadionie przy ul. ratuszowej w Wałbrzychu. W sobotę, 20.08. od godz.11.00 będzie podejmował Piasta Nowa Ruda.

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Sowa (sam) 9 min., 1:1 Salomon 59 min., 2:1 Trzepacz 67 min.

Polonia-Stal: Kot – Moskwa, Salamon, Kasprzak, Kozachenko, Sowa, Białasik (75 Filipczak), Traczyk (86 Migas), Kotyla (58 Paszkowski), Orzechowski (90 Dyś), Trzepacz (80 Trzyna).

Górnik: Stec – Mazanka, Migacz, Orzech, Kevin Luiz (81 Rosicki), Uszczyk (70Nowak), Sobiesierski (79 Krawczyk), Kobylański (61 Korba), Niedźwiedzki (70 Czechura), Chajewski, Smutek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty