https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejni inwestorzy, większe nakłady, nowe miejsca pracy

Choć rok 2022 upływa pod znakiem przełomowych wydarzeń i geopolitycznych przemian, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” nie zwalnia tempa i stale intensyfikuje swoje działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.

WSSE „Invest-Park” od 25 lat wspiera przedsiębiorców, oferując nie tylko pomoc w realizacji ich strategicznych inwestycji, ale także szeroką gamę usług biznesowych. Poprzedni rok okazał się dla niej rekordowy, a spółka osiągnęła najlepsze wyniki w historii. Pozytywnie podsumowuje również pierwszą połowę 2022 r.

– Wydaliśmy w tym roku 15 decyzji, oznaczających ponad 460 mln zł nakładów i uruchomienie blisko 170 miejsc pracy. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów zrównoważonego rozwoju. Są to m.in. nowoczesne zakłady przetwarzania baterii litowo-jonowych, czy niskoemisyjni producenci komponentów ułatwiających recykling w branży automotive – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „Invest-Park”.

Spółka jest jedną z najprężniej działających specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Na co dzień wspiera działalność ponad 260 krajowych i międzynarodowych przedsiębiorców zrzeszonych w strefie. Jest również operatorem programu pomocowego Polska Strefa Inwestycji, obejmującego południowo-zachodnią Polskę.

– Mamy świadomość, że bieżące wydarzenia geopolityczne, a zwłaszcza rosyjska agresja na Ukrainę, niosą za sobą niespotykane dotąd turbulencje na światowych rynkach, a tym samym istotnie wpływają na zmianę nastrojów inwestycyjnych w naszej części Europy. Wydarzenia ostatnich dwóch lat wymuszają modyfikację części priorytetów spółki, ale kluczowe wskaźniki efektywności, zdefiniowane przez organy nadzorcze spółki, wyznaczają ambitne zadanie udzielenia decyzji o wsparciu. Mimo trudnych warunków gospodarczych, mamy uzasadnioną nadzieję, że z sukcesem zrealizujemy postawione przed nami cele – dodaje prezes Piotr Wojtyczka.

Codzienny wkład w rozwój gospodarczy kraju jest doceniany. WSSE, decyzją Rady Kongresowej, otrzymała prestiżową nagrodę Made in Poland 2022. Wręczono ją podczas kongresu w Berlinie.

– Wyróżnienie to dla nas motywacja do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju polskiej gospodarki we współpracy z przedsiębiorcami, samorządowcami, administracją rządową i instytucjami otoczenia biznesu na terenie 174 gmin na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce – mówi wiceprezes zarządu WSSE Paweł Kurtasz. – Nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom, którzy przez ostatnie 25 lat istnienia spółki swoją ciężką, codzienną pracą sprawili, że dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” uznawana jest za jedną z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce – dodaje.

Portfolio biznesowe strefy jest stale wzbogacane i podejmuje się ona realizacji dodatkowych przedsięwzięć inwestycyjnych. W lutym WSSE zainaugurowała program budowy hal produkcyjno-magazynowych, zakładający budowę siedmiu nowoczesnych centrów biznesowych. Dwie hale będą w Wałbrzychu (pierwsza – przy ul. Villardczyków – została już otwarta), kolejne dwie powstaną w Ząbkowicach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Pozostałe zlokalizowano na terenie województwa opolskiego: w Nysie i Brzegu oraz w województwie wielkopolskim – w Chociczy.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” to nie tylko biznes, ale również społeczna odpowiedzialność. W ramach działań CSR wspierane są akcje charytatywne, inicjatywy lokalnych społeczności i wydarzenia sportowe. Departament komunikacji i CSR spółki prowadzi intensywne działania pod szyldem Invest Park Team, wspierając zarówno sportowców indywidualnych, jak i sport drużynowy, a także najważniejsze z punktu widzenia regionu wydarzenia sportowe. Do tej pory wsparcie otrzymały już 82 projekty.

– Jesteśmy przekonani, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” będzie dynamicznie rozwijała się w kolejnych latach. Chcę podkreślić, że jest to możliwe także dzięki przychylnemu otoczeniu administracyjnemu. Warto docenić zasługi takich osób, jak lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, samorządu i innych instytucji, z którymi mamy przyjemność i okazję współpracować. Jesteśmy im wdzięczni za ich bieżące wsparcie i codzienne zaangażowanie – podsumowuje prezes Piotr Wojtyczka.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty