https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatny rajd z przewodnikami PTTK w Głuszycy

„Z nami po szlakach” to rajdy piesze z przewodnikami PTTK odbywające się cyklicznie od maja do września 2022 r. w całym powiecie wałbrzyskim. – 6 i 7 sierpnia zapraszamy amatorów pieszych górskich wypraw do wspólnego wędrowania po terenach Gminy Głuszyca. Udział w rajdzie jest bezpłatny, a wygodne buty i dobry humor obowiązkowe! – mówi Roman Głód, Burmistrz Głuszycy.

– W sobotę 6 sierpnia o godz. 9. 00 spotykamy się przy stacji PKP Głuszyca (ul. Kolejowa) i wyruszymy w kierunku Andrzejówki, mijając po drodze Rogowiec (870 m n.p.m.) z ruinami najwyżej położonego zamku w Polsce. Dotrzemy także do ruin domku myśliwskiego i wejdziemy na Waligórę ( 936 m n. p. m.), najwyższy szczyt w granicach administracyjnych Gminy Głuszyca. Rajd zakończy spotkanie przy ognisku przy schronisku Andrzejówka oraz quiz z nagrodami. W niedzielę startujemy o godz. 9 z centrum Głuszycy (ul. Leśna) i podążymy na Cesarskie Skałki przez dolinę Marcowego Potoku. Rajd zakończy się w Parku Jordanowskim – zachęca Roman Ludwiczuk, prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Do udziału w rajdzie „ Z nami po szlakach” serdecznie zapraszają PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Centrum Kultury- Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA