https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzieje się w Jedlinie-Zdroju

Letni Park Wodny oraz grawitacyjny tor saneczkowy, to kolejne inwestycje, które mają zwiększyć atrakcyjność Jedliny-Zdroju wśród turystów i służyć mieszkańcom miasta. Gmina pozyskała na ten cel 10 milionów złotych. W dalszych planach jest wybudowanie basenu.

Park wodny ma powstać na terenie kompleksu Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej.

 – To będzie zestaw różnych urządzeń i brodzików głównie dla dzieci, które będą mogły się schłodzić podczas letnich upałów – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju. – Chcemy, aby inwestycja była gotowa już w przyszłym sezonie, mamy przygotowane miejsce przy placu zabaw. W przyszłości chcielibyśmy wybudować obok basen z torami dopływania. Na razie szukamy sposobu finansowania inwestycji. Szacujemy, że będzie to kosztowało około 10 milionów złotych.

Grawitacyjny tor saneczkowy ma mieć ponad czterysta metrów długości i dwa „ślimaki” o wysokości ponad 10 metrów. Powstanie przy stoku narciarskim w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” przy ul Poznańskiej.

– Nowa atrakcja nie oznacza, że działający obecnie letni tor saneczkowy zostanie zlikwidowany. Zakładamy, że nasza oferta będzie się stale powiększała – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

 – Udało nam się także przekonać koleje, aby przy kompleksie zatrzymywały się pociągi jadące przez Jedlinę. Stacja już jest, czekamy aż ruszą regularne połączenia. Natomiast zmotoryzowanych turystów zapraszamy na przestronny darmowy parking – zachęca Leszek Orpel.

(MS)

REKLAMA

REKLAMA