https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WSSE „INVEST-PARK” wybuduje bocznicę kolejową w Jaworze

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” podpisała umowę z wykonawcą bocznicy kolejowej dla fabryki Mercedes-Benz w Jaworze. To największa tego typu inwestycja w historii spółki i jedno ze strategicznych przedsięwzięć związanych z infrastrukturą kolejową w tej części Polski. Wartość inwestycji przekracza kwotę 45 mln zł.

Do podpisania umowy doszło w 19 lipca 2022 r. w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Wałbrzychu. W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZUE S.A., posiadająca w swoim portfolio znaczące inwestycje związane z infrastrukturą kolejową i drogową. Roboty budowlane powinny rozpocząć się już we wrześniu bieżącego roku. Zakończenie budowy planowane jest na październik 2023 r.

– To największa, jednostkowa inwestycja w historii pod względem jej wartości. Za nami wiele znaczących przedsięwzięć, w tym między innymi budowa nowoczesnych centrów biznesu i hal przemysłowo-magazynowych, natomiast budowa bocznicy kolejowej w Jaworze to bez wątpienia epokowe wydarzenie dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Cieszy szczególnie, bo zbiega się z 25-leciem naszej działalności –  informuje Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

– Realizacja zadania to koszt 45,9 mln zł. Powstanie nowoczesna bocznica kolejowa, przystosowana do rozładunku intermodalnego, wyposażona w dwa tory – każdy o długości 1100 m. WSSE „INVEST-PARK”jest inwestorem zastępczym całej inwestycji dla koncernu Mercedesa, zatem będzie to dla spółki dochodowe przedsięwzięcie. Potwierdza to dobre relacje oraz zaufanie tak poważnego kontrahenta, jakim jest niemiecki potentat motoryzacyjny. Warto wspomnieć, że budowa bocznicy przyczyni się do zmniejszenia ruchu kołowego w regionie. Jest to tym bardziej istotne, że zakład cały czas zwiększa swoją produktywność – dodaje Paweł Kurtasz, wiceprezes zarządu WSSE.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA