https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbierają pieniądze na… karabin

7 medali zdobyli zawodnicy UKS Mieroszów w rozegranych w Czarnym Borze mistrzostwach Polski w biathlonie letnim. By młodzi sportowcy mogli lepiej się rozwijać i odnosić kolejne sukcesy niezbędny jest zakup kolejnego karabinu. Ale wydatek 15 tys. zł przekracza możliwości klubu, który zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel.

– Uczniowski Klub Sportowy Mieroszów powstał w 2008 r. Od samego początku specjalizujemy się w biathlonie i narciarstwie biegowym, a w sezonie letnim z powodzeniem stratujemy w zawodach biegowych. Zajęciami objęci są dzieci ze szkoły podstawowej – mówi Sławomir Foryś, trener UKS Mieroszów.

Od tego roku, ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, w klubie prowadzone są zajęcia z podziałem na dwie grupy. Teraz w UKS Mieroszów trenuje ponad dwudziestu zawodników, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego, doświadczonego trenera (byłego reprezentanta kraju w biathlonie) Sławomira Forysia, a dzieci młodsze prowadzi była zawodniczka, która jest absolwentką akademii wychowania fizycznego.

– Dla tych młodych osób sport jest niekiedy jedyną możliwością zaistnienia, pokazania się na szerszym forum, często jedyną alternatywą dla trudnej sytuacji życiowej, czy rodzinnej. Mimo trudnych warunków funkcjonowania, możemy poszczycić się tym, że nasi wychowankowie wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie w biathlonie i biathlonie letnim, stawali na podium w innych zawodach biatlonowych, narciarskich i biegowych na różnym szczeblu, w tym w mistrzostwach Polski. Wielu z nich z powodzeniem kontynuowało karierę sportową, m. in. w szkołach mistrzostwa sportowego. Jesteśmy bardzo dumni, że dwójka naszych wychowanków: Kamila Żuk i Łukasz Słonina zasiliła kadrę narodową w biathlonie i brała udział w igrzyskach olimpijskich – podkreśla trener UKS Mieroszów.

Głównym źródłem finansowania klubu są niewielkie środki gminne z puli na realizację zadań sportowych na terenie gminy. Muszą one wystarczyć na pokrycie kosztów udziału w zawodach, zakup sprzętu i jego utrzymanie. Co nie jest łatwym zadaniem, ze względu na to, że zawodnicy startują średnio 24 razy w roku i zawsze na obiektach poza Gminą Mieroszów.

– W trosce o rozwój naszych podopiecznych i rozwój ich talentu sportowego, chcemy wyposażyć klub we własny sprzęt strzelecki. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie zakupu karabinu sportowego Anschutz. Dzięki okazanej przez Państwa pomocy, młodzież będzie w stanie jeszcze lepiej przygotować się do czekających ją wyzwań i jeszcze lepiej reprezentować nasz klub, Gminę Mieroszów na arenach sportowych w powiecie, województwie i kraju. Wierzymy, że przychylicie się Państwo do naszej prośby, a zakupiony sprzęt pozwoli naszym zawodnikom godnie prezentować się na arenach zmagań sportowych w całym kraju. Chociaż UKS Mieroszów skupia ludzi z pasją, to jednak czasem sama pasja nie wystarczy, by móc realizować marzenia naszych wychowanków i dawać im szansę startu, być może do kariery sportowej na miarę najlepszych. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę dokonaną za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/nx4waw – dodaje Sławomir Foryś.

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński gościł młodych i zdolnych sportowców z UKS Mieroszów, dla których ostatnie starty w mistrzostwach Polski w biathlonie letnim były wyjątkowe. Iga Wardzińska, Lena Wojciechowska, Oliwia Zięcina, Kamila Woźniak, Bartek Dewiszek wraz z rodzicami oraz trener jest Sławomir Foryś otrzymali gratulacje i okolicznościowe upominki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA