https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wernisaż wystawy Forma a Osobowość

18 lipca o godz. 17.00 w galerii w Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy rozpocznie się wernisaż wystawy „Forma a Osobowość”.

– Pomysł wystawy „Forma a Osobowość” zrodził się z potrzeby uczczenia 10-lecia Art. Café pod Pretekstem w Wałbrzychu. Zamysł polegał na stworzeniu przeze mnie ceramicznych torsów i poproszenie artystów, którzy wystawiali swoje prace w Art. Cafe, aby spróbowali zmierzyć się z nowym tworzywem, jakim jest porcelana i przenieśli swoje przemyślenia i techniki swoich prac na to tworzywo. Zapytanie spotkało się z pozytywnym odzewem i tak powstało 15 prac stworzonych różnymi technikami przez 15 artystów – mówi Ryszard Klimas, pomysłodawca wystawy, która odwiedza poszczególne gminy powiatu wałbrzyskiego.

W projekcie „Forma a Osobowość” uczestniczą: Paulina Brzezińska, Adam Eksterowicz, Estera Grabarczyk, Andrzej Heller, Ryszard Klimas, Joanna Kostrzewska, Barbara M. Malinowska, Agnieszka Agu Malinowska, Mirosław Maciejewski, Iwona Ostrowska-Klimas, Radosław Osiński Czk, Karolina Oschia Zalas, Waldi Saren, Marzena Zdun oraz Jan Walkowiak. Atrakcją zapowiadanego wernisażu będzie możliwość spotkania z twórcami prac. Wystawę można oglądać do końca wakacji w godzinach pracy głuszyckiego CK-MBP.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty