https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Złoty Wojciech Filip i sztafety

6 medali Melafiru Czarny Bór i jeden UKS Mieroszów – z taki m dorobkiem kluby z Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończyły trzeci dzień rywalizacji o medale mistrzostw Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze koło Wałbrzycha.

W ostatnim dniu mistrzostw Polski na czarnoborskiej nartorolkostradzie, rozegrane zostały biegi masowe seniorów oraz sztafetowe w młodszych kategoriach.

Rywalizację seniorek po raz drugi zdominowały kadrowiczki z BKS-u Wojsko Polskie Kościelisko, a drugi złoty medal tych mistrzostw wywalczyła Anna Mąka. 21 sekund później linię mety minęła Magda Piczura, która zdobyła drugi srebrny medal. Podium kobiet uzupełniła Joanna Jakieła.

W rywalizacji seniorów po drugi złoty krążek sięgnął czarnoborzanin Wojciech Filip z AZS AWF Wrocław. Prawie 22 sekundy stracił do zwycięzcy drugi na mecie Konrad Badacz z Karkonoszy Jelenia Góra, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Guzik z BLKS Żywiec. W stawce seniorów z dobrej strony pokazał się dziś dwukrotny złoty medalista w rywalizacji juniorów młodszych Jakub Potoniec z Melafiru Czarny Bór, który zajął 11 miejsce. Zabrakło w tej rywalizacji Marcina Zawóła z Karkonoszy, który wcześniej w Czarnym Borze zdobywał medale w kategorii senior i junior. I w ten sposób Marcin Zawół do trzech złotych i jednego brązowego medalu, dołożył piąty – także brązowy. A sztafetę juniorów wygrała drużyna Biathlonu Chorzów, przed Melafirem Czarny Bór. Niestety, nie było biegu sztafetowego juniorek, a zespoły gospodarzy zawodów zajęły dwa pierwsze miejsca wśród juniorek młodszych. Kolejne złoto Melafir zdobył w rywalizacji młodzików, a także srebro w sztafecie młodzików młodszych, w której triumfował Strzał Wodzisław Śląski. Drużynową rywalizację młodziczek wygrał UKS Mieroszów, a ostatnie złote medale tych mistrzostw zawisły na szyjach młodziczek młodszych Lidera Katowice.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA