https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pobiegli Szlakiem Riese

Ponad 200 uczestników wzięło udział w Biegach Szlakiem Riese w Głuszycy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: półmaratonu i – po raz pierwszy – „Historycznej Dychy”. Na kilka chwil przed startem biegacze mogli posłuchać historii związanej z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą Riese. Wykład poprowadził jeden z uczestników biegu – Łukasz Kowalski.

Na dystansie 10 km najlepsi okazali się: Paweł Zamielski, który ukończył bieg z czasem 00:42:33, drugi na mecie był Mateusz Nowacki z czasem 00:44:26, a trzeci Krzysztof Skuza z czasem 00:48:54. Najlepsi na dystansie 21 km okazali się: Christian Terzoni (01:32:14), Adam Harasiuk (01:33:09) oraz Krzysztof Grynkiewicz (01:36:27). Należy również wspomnieć o osiągnięciach kobiet. Na dystansie „Historycznej Dychy” najlepsza okazała się Jagoda Petryna z czasem 00:52:27. Pierwsza na mecie półmaratonu była Alicja Białobłocka z czasem 01:43:46. Dekoracji zawodników dokonał Aleksander Sobieraj – prezes Stowarzyszenia Walim Na Żądanie, które od tego roku jest organizatorem Biegów Szlakiem Riese, a najlepsi biegacze głuszyccy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Głuszycy Grzegorza Szymańskiego (który także ukończył bieg na dystansie 10 km) dodatkowe nagrody ufundowane przez burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Nagrody otrzymali: Joanna Grzesik i Mariusz Kostasz – najszybsi biegacze z Głuszycy na 21 km oraz Dorota Zbońkowska i Łukasz Kowalski – głuszczanie, którzy najszybciej ukończyli dystans 10 km.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Walim Na Żądanie, partnerami byli: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy i Podziemne Miasto Osówka.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w prace związane z organizacją wydarzenia – podkreślają organizatorzy.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA