https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piknik sąsiedzki, czyli przyjemne z pożytecznym

Wspólne sadzenie roślin, nauka gry w bule, wystawa prac oraz grill i tort – tak upłynęła sobota uczestnikom pikniku sąsiedzkiego w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra. Fundacja Wałbrzych 2000 zorganizowała tę imprezę w ramach projektu proekologicznego #WałbrzyskieOgrody.

W ramach konkursu ekologicznego Fundacji PKO Banku Polskiego, pod hasłem „Pozwólmy ziemi oddychać”, Fundacja Wałbrzych 2000 otrzymała grant na realizację projektu proekologicznego #WałbrzyskieOgrody.

– Dzięki tym pieniądzom od Fundacji PKO BP, w sobotę w ogrodzie Klubu Seniora przy ul. Wrocławskiej 55 w Wałbrzychu posadziliśmy 121 drzew, krzewów i bylin. Po wspólnym wysiłku zjedliśmy: 150 kiełbasek z grilla, 150 bułek oraz – na deser – jeden wielki tort. Obejrzeliśmy wystawę prac wykonanych przez uczestniczki Klubu Seniora, a przedstawiciele SRS Dęby Wałbrzych uczyli nas grać w bule. Pogoda płatała nam figle, przeplatając zimny wiatr, słońce i deszcz, ale to nie przeszkodziło w rozegraniu turnieju petanque, w którym zwycięzcy dostali w nagrodę sadzonki roślin – relacjonuje Agnieszka Chlipała, wiceprezes Fundacji Wałbrzych 2000.

W pikniku uczestniczyło blisko 200 osób, w tym sąsiedzi z ulicy Wrocławskiej, seniorki i seniorzy, dzieci i młodzież z opiekunami z Fundacji Kalejdoskop Autyzmu oraz Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej. Były także… 3 psy różnych ras.

Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska wręczyła podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania ogrodu terapeutycznego.

(RED)

?
?

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty