https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Odblokują ulicę Zachodnią w Gorcach

– Jeszcze dziś wykonawca prac zdejmie oznakowanie zakazujące wjazdu na remontowany odcinek ulicy Zachodniej w Boguszowie – Gorcach – taką informację przekazał 27 maja 2022 r. redakcji Tygodnika DB 2010 Andrzej Sokołowski – naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

– Prosimy redakcję Tygodnika DB 2010 o pomoc w odblokowaniu ulicy Zachodniej w Boguszowie – Gorcach. Na odcinku od skrzyżowania z drogą do stacji kolejowej Boguszów – Gorce Zachód, do skrzyżowania z drogą łączącą Stary Lesieniec z Czarnym Borem nasza ulica, która od wielu tygodni jest remontowana, została całkowicie wyłączona z ruchu. Na obu skrzyżowaniach pojawiły się znaki zakazujące ruchu. Niestety, ktoś zapomniał dodać tabliczki informujące, że zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców. Żeby było śmieszniej, w ostatnich dniach na tym odcinku nie są prowadzone żadne prace! Przypominam, że tak samo było w 2020 roku, gdy Powiat Wałbrzyski, który zarządza tą drogą, w podobny sposób potraktował mieszkańców Grzmiącej w Gminie Głuszyca zamykając całkowicie przejazd. Może wasza redakcja będzie nam w stanie pomóc, bo nas nikt nie chce słuchać – zaalarmował redakcję Tygodnika DB 2010 jeden z czytelników (imię i nazwisko do Wiadomości redakcji).

26 maja 2022 r. około godziny 15.00 sprawdziliśmy na miejscu jak wygląda sytuacja na ulicy Zachodniej (dawna Masalskiego i Wesołowskiego). Informacje przekazane przez naszego czytelnika w pełni się potwierdziły: na drodze nie było prowadzone żadne prace, a z obu stron remontowanego odcinka umieszczony był znak B-1, który jest stosowany w celu zamknięcia odcinka drogi dla ruchu wszelkich pojazdów. Zgodnie z „Kodeksem ruchu drogowego”, dopuszczane są odstępstwa od stosowania znaku B-1, ale wtedy na tabliczce pod znakiem umieszczany jest napis kogo zakaz nie dotyczy, np. pojazdów budowy, czy mieszkańców. Co ciekawe, przy bezwzględnym zakazie (czyli bez tabliczki) z drogi nie mogą korzystać nawet pojazdy niezbędne do prowadzenia prac remontowych na zamkniętym odcinku.

27 maja 2022 r. skontaktowaliśmy się z naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – Andrzejem Sokołowskim.

– Droga była okresowo zamykana z powodu prac prowadzonych między innymi przy przepustach. Z powodu warunków atmosferycznych, firma wykonująca remont drogi wstrzymała prace na kilka dni, a kierownik robót był przekonany, że znaki zakazu ruchu zostały zdjęte. Po rozmowie telefonicznej zapewnił mnie, że jeszcze dziś znaki zostaną usunięte – przekazał nam w rozmowie telefonicznej naczelnik Sokołowski.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA