https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dobra szkoła to podstawa

Zdobycie prawa jazdy nie jest ani łatwe, ani tanie, ale posiadanie uprawnień do kierowania samochodem osobowym jest dziś jednym z najważniejszych wymogów na rynku pracy. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców oraz instruktora.

Pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do uzyskania prawa jazdy jest odbycie szkolenia w ośrodku szkolenia kierowców.

 – Nie powinna to być decyzja podjęta bez namysłu. Decydując się na wybór szkołę nauki jazdy, warto sprawdzić kwalifikacje, a przede wszystkim skuteczność w przygotowaniu do egzaminu – radzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Na podstawie wyników egzaminów teoretycznych i praktycznych, co rok sporządzony jest ranking ośrodków szkolenia kierowców w Wałbrzychu, odzwierciedlający zdawalność wśród osób egzaminowanych. Rankingi dotyczą nie tylko najbardziej popularnej kategorii prawa jazdy, czyli B, ale także pozostałych uprawnień do kierowania pojazdami. Zestawienia publikują wydziały komunikacyjne urzędów nadzorujących działalność szkół jazdy na danym terenie, czyli starostwa powiatowe lub urzędy miejskie miast na prawach powiatu grodzkiego (np. dla szkół jazdy w samym Wałbrzychu jest to Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, a dla szkół jazdy z gmin powiatu wałbrzyskiego – Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu).

W Powiecie Wałbrzyskim od lat prym wiedzie Nauka Jazdy Krzysztofa Machowskiego, a w wśród ośrodków szkolenia kierowców działających w Wałbrzychu ranking został podzielony na kategorie, zgodnie z klasyfikacją uprawnień dla kierowców. W kategorii praw jazdy AM, A1, A2, A najlepszy wynik osiągnęła Motolandia Katarzyna Jurkowska–Pacioch – 85,71 proc.; w kategoriach C, CE: OSK Łukasz Sztymala – 67,46 proc.; w kategorii D: OSK Grzegorz Drzewiecki – 61,11 proc. W najbardziej popularnej kategorii B ranking szkół jazdy został podzielony na ośrodki szkolenia kierowców, które kierują na egzamin państwowy do 20 osób oraz powyżej 20 osób. W klasyfikacji poniżej 20 egzaminów najlepszy wynik osiągnął OSK Janina Warmiłło – 57,89 proc., a w klasyfikacji powyżej 20 egzaminów: OSK Leszek Faryna – 51,49 proc., OSK Paweł Gonera 46,3 proc., OSK Auto Stop Piotr Stokłosa – 43,41 proc., OSK Łukasz Sztymala – 37,9 proc.

Na podium w klasyfikacji instruktorów za 2021 rok znaleźli się: Łukasz Kurleto – 85,71 proc., Łukasz Sztymala – 67,49 proc., Marian Michalczak – 64,38 proc., Leszek Faryna – 60,37 proc., Grzegorz Drzewiecki – 60 proc., Tomasz Zając – 60 proc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA