https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Millennium Docs Against Gravity w Wałbrzychu

Wałbrzyska odsłona 19. festiwalu filmowego Festiwal Millennium Docs Against Gravity rozpocznie się w kinie Apollo 20 maja.

Millennium Docs Against Gravity to największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych, który od początku swojego istnienia stawia na kino dokumentalne najwyższej próby oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesnego świata. Wałbrzyska odsłona 19. edycji festiwalu odbędzie się w kinie Apollo w dniach 20-22 maja.

W programie znajdzie się osiem wybranych hitów tegorocznej edycji, m.in. o tematyce nowych technologii, polityki, społeczeństwa oraz o najwybitniejszych światowych artystach, a także pokazy specjalne, w których wezmą udział wyjątkowi goście. Bilety 16-18 zł.

Pierwszego dnia w kinie Apollo zostaną wyświetlone filmy:

20.05, godz. 16.00 – Rzeka, reż. Jennifer Peedom

20.05, godz. 18.00 – Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości, reż. Joe Hunting

Rewolucyjny film, który powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości i dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków, w nowym ruchu społecznym, wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości.

Po pokazie filmowym zapraszamy na spotkanie z psychologiem Markiem Gawroniem, które poprowadzi dziennikarz Robert Radczak.

20.05, godz. 20.30 – Dom z drzazg, reż. Simon Lereng Wilmont

(RED)

Pełen program festiwalu w kinie Apollo:

REKLAMA

REKLAMA