https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biblioteczne święto

Od 1985 roku, 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat inauguruje Tydzień Bibliotek.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest także okazją do przeróżnych czytelniczych akcji, warsztatów i spotkań autorskich oraz do podsumowania działalności instytucji kultury i docenienia ich pracowników.

– Świątecznie i uroczyście było też w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze. 6 maja z zespołem B+CK spotkał się wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki oraz przewodnicząca rady gminy Marzena Łatka. Były serdecznie życzenia, kwiaty i podziękowania za pracę na rzecz upowszechniania kultury, kreatywność i ciekawe inicjatywy. Były też listy gratulacyjne i nagrody za wzorową pracę od dyrektor czarnoborskiej książnicy. Ze świąteczną wizytą do B+CK zawitali też kierownik OPS, Sołtys Czarnego Boru i członkowie rady sołeckiej, a także szefowa Koła Gospodyń Wiejskich i Starościna Uniwersytetu III Wieku. Tego samego dnia w B+CK z czytelnikami i fanami spotkał się Alek Rogoziński – wyjątkowo twórczy i obdarzony olbrzymim poczuciem humoru autor komedii kryminalnych. A w kolejnych dniach do 15 maja w planach są warsztaty biblioteczne dla dzieci, wykłady dla Uniwersytetu III Wieku i spotkanie autorskie z warsztatami komiksowymi dla młodzieży. Te ostatnie, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, poprowadzi Zbigniew Masternak – prozaik, autor komiksów, scenariuszy filmowych, reportażysta i piłkarz – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty