https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Głuszycy

8 maja – w 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej – Powiat Wałbrzyski wraz z Gminą Głuszyca zorganizował Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Głuszycy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Króla z udziałem Honorowej Asysty Wojskowej. Następnie kompania honorowa 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, wszyscy przybyli goście oraz mieszkańcy udali się przed Pomnik Niepodległości w Głuszycy. Apel poległych odczytała mjr Katarzyna Sawicka, pełniąca obowiązki dowódcy 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Oddano hołd walczącym za wolność w czasie II wojny światowej na różnych frontach oraz wspomniano osoby, które zginęły z powodu okrucieństw totalitarnych systemów. Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty oraz zapalono znicze. Na cześć poległych za wolność ojczyzny oddana została salwa honorowa przez żołnierzy z kompanii honorowej, którzy defiladą wojskową zakończyli oficjalną część uroczystości.

Następnie wszyscy udali się na piknik militarny z licznymi atrakcjami, który został zorganizowany w parku przy nowej siedzibie Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Goście mogli wziąć udział w pokazach strzeleckich prowadzonych przez Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie oraz 10. Brygadę Kawalerii Pancernej, którzy dysponowali trenażerem Cyklop. Można było obejrzeć i wejść do pojazdów Komendy Miejskiej Policji z Wałbrzycha i wozów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej oraz zobaczyć z bliska nie lada atrakcję – bojowy wóz piechoty BWP-1. Ponadto na najmłodszych czekali animatorzy kreatywnych i radosnych zabaw, dmuchany zamek i pole paintbalowe. Jak na piknik militarny przystało, serwowano grochówkę żołnierską i inne plenerowe przysmaki.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty