https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Górnika na mistrzostwa Europy?

Lekkoatletka Amelia Kielar z LKS Górnik Wałbrzych wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 18, które zostaną rozegrane w Izraelu.

– W pierwszym starcie tego sezonu w Zgorzelcu Amelia pokonała 100 m przez płotki z rewelacyjnym czasem 13,91 sek. Minimum na mistrzostwa Europy wynosi 13.95 sek. Amelia ciężko trenuje pod okiem trenera Grzegorza Banaszka. Są doskonałym duetem. Ttrzymamy kciuki za powołanie Amelii na mistrzostwa Europy. Mamy nadzieję, że Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzeże nasz diament i powołanie dla niej to tylko kwestia czasu. Przypomnę, że Maja Olszak także wypełniła minimum – 2 lata temu. Niestety w czasie pandemii mistrzostwa nie odbyły się – mówi Natalia Jońska z LKS Górnik Wałbrzych.

Przypomnijmy, że w lutym, w rozegranych w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski do lat 18 i 20 w lekkiej atletyce, Amelia Kielar zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki w kategorii do lat 18. Podczas zawodów w rzeszowskiej hali Amelia pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 8.37 sek.

(RED, fot. LKS)

REKLAMA

REKLAMA