https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagrają dla uchodźców w Szczawnie-Zdroju

24 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbędzie się koncert „Wolność, Kocham i Rozumiem”, który jest to wyrazem solidarności społeczności Szczawna-Zdroju oraz dolnośląskich artystów z narodem Ukraińskim.

Na scenie szczawieńskiego teatru wystąpi kilkunastu artystów z całej Polski, zjednoczonych wokół wrocławskiej Sceny pod Regałem, prowadzonej przez Michała Hadasika. Muzycy wykonają piosenki wolnościowe oraz zaprezentują teksty wielkich poetów, którzy zawsze przestrzegali przed działaniami wojennymi, szukając nadziei i ratunku w tworzeniu niezapomnianych dzieł literackich i muzycznych. Będą kompozycje z tekstami Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jaromira Nohavicy, Włodzimierza Wysockiego, Josifa Brodskiego, Grzegorza Tomczaka, zespołu 5 nizz’a oraz wielu innych. Piosenki będą przedzielone tekstami poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Josifa Brodskiego, Juliana Tuwima i innych.

– Ten spektakl muzyczno-literacki na długo pozostanie w Państwa pamięci, a gest solidarności z Waszej strony na zawsze zostanie zapamiętany przez naszych gości z Ukrainy. Zapraszamy na wydarzenie z całymi rodzinami, przyjaciółmi, kolegami i znajomymi z pracy. Podczas wydarzenia odbędzie się specjalna zbiórka pieniężna na rzecz najmłodszych uchodźców zza wschodniej granicy. Również część dochodów z koncertu zostanie przeznaczona na ten szczytny cel. Pokażmy solidarność i wesprzyjmy słuszną sprawę, kupując bilety – cegiełki  w cenie 60 zł i 70 zł. Do zobaczenia 24 kwietnia o 19.00 w Teatrze Zdrojowym im. H. Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju – zaprasza Mirosław Kowalik, dyrektor szczawieńskiego teatru.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA