https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Tara Gayan w Boguszowie – Gorcach

– Zapraszam na wyjątkowe, podwójne wydarzenie: koncert w nurcie CosmoRetro-SynthEthno oraz India India – Foto opowieść pełna muzyki – mówi Marek Dańczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.

Muzyczno –  fotograficzna opowieść została zaplanowana na 23.04.2022 r. Początek o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury przy pl. Odrodzenia 4 w Boguszowie – Gorcach. Wstęp jest bezpłatny.

– Zespół Tara Gayan tworzy troje interdyscyplinarnych artystów: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich twórczość inspirowana jest myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, no i pobrzmiewa kinem drogi – sami kochają włóczęgi po świecie. Zgotowany przez Tara Gayan koktajl brzmieniowy wymyka się klasyfikacji istniejących gatunków – Milo Kurtis powiedział, że „Tara Gayan to muzyka kosmiczna”, a oni sami definiują swój styl jako: CosmoRetro-SynthEthno. Niedawno wygrali plebiscyt na najlepszą piosenkę w Radio Nowy Świat, a prowadzący konkurs redaktor Jacek Nizinkiewicz powiedział o nich, że “(…) to nowa jakość na polskim rynku i własna ścieżka muzyczna, a nie kłanianie się trendom”. Trwający około 60 minut koncert zespołu Tara Gayan – “Indian Stories” to porywająca muzyczna podróż, będąca zapisem barwnej tułaczki po Indiach – pełnej zapachów i dźwięków; kolażem napotkanych pieśni, melodii, przemyśleń, a także niezliczonych westchnień nad poezją i filozofią Dalekiego Wschodu. Z kolei „India India – Foto opowieść pełna muzyki” to wydarzenie dopełniające muzyczną część wieczoru, w którym będzie można usłyszeć opowieści o trzech szalonych i pełnych przygód wyprawach w głąb indyjskich krain.  A były to chwilami perypetie wręcz sensacyjne – od aresztu i próby wrobienia naszej bohaterki w przemyt narkotyków, po odkrycie w niej inkarnacji bogini Durgi w czasie Kumbha Mela, najważniejszego święta hinduizmu, które w tamtym czasie w Haridwarze zgromadziło 16 milionów pielgrzymów. O tym czego można doświadczyć podróżując przez 6 miesięcy w kraju Kama Sutry, opowie frontmanka zespołu Tara Gayan, Agnieszka Mendel – wyjaśnia Marek Dańczak.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty