Do Krakowa po półfinał

Górnik Wałbrzych pokonał AZS AGH Kraków 77:67 (17:13, 24:15, 17:23, 20:26) w drugim spotkaniu ćwierćfinału play off I ligi koszykarzy.

Punkty dla Górnika zdobyli: Durski 13, Dymała 14, Jakóbczyk 8, Zywert 9, Pabian 11, Niedźwiedzki 14, Malesa 0, Cechniak 8, Kruszczyński, Ratajczak.

Po wtorkowej, sensacyjnej porażce 85:92, AZS AGH liczył na sprawienie kolejnej niespodzianki, ale w środowym starciu prowadzili tylko raz, gdy na otwarcie Paweł Zmarlak zdobył 2 punkty. Potem podrażnieni wałbrzyszanie zdobyli 11 punktów z rzędu, ale zryw krakowian pozwolił im, po trafieniu za trzy punkty Rojka, zbliżyć się na 3 oczka. W II kwarcie gospodarze konsekwentnie budowali przewagę, punktując z szybkiego ataku. Dużo więcej dawali też zmiennicy, co w sumie przełożyło się na wynik. W 18 minucie spotkania Górnik prowadził już różnicą 18 punktów (41:23), ale mylili się ci, którzy sądzili, że w drugiej połowie bez problemów utrzyma bezpieczny dystans. Po zmianie stron akademicy zabrali się za odrabianie strat i po trafieniu zza łuku Wydry na ostatnią ćwiartkę wychodzili ze stratą 7 punktów (51:58). Nerwowo zrobiło się tuż po wznowieniu gry, gdy Wojciech Fraś trafił za trzy punkty i prowadzenie Górnika stopniało do 4 oczek (58:54). Przez ponad 3 minuty żadnej z ekip nie udało się trafić, ale pierwszy strzelecką niemoc przełamał Damian Durski, który wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów. W emocjonującej końcówce wałbrzyszanie zachowali więcej zimnej krwi i tym razem nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając 77:67.

W rywalizacji play off jest remis 1:1 i w weekend rywalizacja przeniesie się do Krakowa, gdzie 23 i 24 kwietnia zostaną rozegrane dwa spotkania. Jeśli żadnej z drużyn nie uda się wygrać obu meczów i będzie remis 2:2, to decydujące starcie zostanie rozegrane 27 kwietnia w Wałbrzychu. Zwycięzca w półfinale spotka się ze zwycięzcą pary Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław. W tej rywalizacji, po meczach w Kołobrzegu, też jest remis 1:1 (65:66 i 82:49). Pozostałe wyniki spotkań I rundy play off: AZS Politechnika Opole – GKS Tychy 73:80 i 64:67, Sokół Łańcut – Dziki Warszawa 83:80 i 64:76.