https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik powalczy o ekstraklasę

19.04.2022 r. rozpocznie się drugi etap rozgrywek I ligi koszykarzy, czyli faza play off, która wyłoni najlepszą drużynę, a nagrodą dla niej będzie awans do ekstraklasy. W I rundzie Górnik Wałbrzych zmierzy się z AZS AGH Kraków, a rywalizacja na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw.

Po sezonie zasadniczym zespoły z miejsc 1-8 utworzyły pary ćwierćfinałowe: Sokół Łańcut (1 miejsce po sezonie zasadniczym) – Dziki Warszawa (8), Górnik Wałbrzych (2) – AZS AGH Kraków (7), Kotwica Kołobrzeg (3) – WKK Wrocław (6), AZS Politechnika Opole (4) – GKS Tychy (5). Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane na parkietach zespołów wyżej sklasyfikowanych po sezonie zasadniczym – 19.04.2022 r. (wtorek) i 20.04.2022 r. (środa), trzeci mecz I rundy play off zostanie rozegrany 23.04.2022 r. (sobota) w hali drużyny niżej sklasyfikowanej i jeśli żadnej z drużyn nie uda się wygrać trzech spotkań, to kolejny mecz zostanie rozegrany 24.04.2022 r. (niedziela). Jeśli będzie remis, to piąte, decydujące spotkanie odbędzie się 27.04.2022 r. (środa), a gospodarzem ponownie będzie zespół z wyższego miejsca po sezonie regularnym.

Pierwsze dwa spotkania Górnik rozegra w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu 19 i 20 kwietnia o godz. 19.00, a potem rywalizacja przeniesie się do Krakowa. W sezonie regularnym wałbrzyszanie dwukrotnie pewnie zwyciężyli krakowskich akademików (w Krakowie 91:64 oraz 90:75 w Wałbrzychu) i są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Jej zwycięzca w półfinale spotka się ze zwycięzcą pary Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław i na tym etapie gra toczyć się będzie do 3 zwycięstw w takim samym układzie spotkań (2-2-1), czyli pierwszy dwumecz odbędzie się na parkiecie wyżej sklasyfikowanej drużyny. Jeśli podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego uporają się z krakowianami, to pierwsze dwa mecze półfinałowe rozegrają w hali Aqua Zdrój w dniach 30 kwietnia – 1 maja, trzecie i ewentualne czwarte spotkanie odbędą się w hali rywala 7 maja i ewentualnie 8 maja, a jeśli one nie wyłonią zwycięzcy, to finalistę poznamy w decydującym starciu, które zostanie rozegrane 11 maja w Wałbrzychu.

Przegrani półfinaliści w dniach 14 maja i 18 maja rozegrają dwumecz o 3 miejsce w I lidze, natomiast zwycięzcy spotkają się w wielkim finale. Do wyłonienia mistrza I ligi, który tym samym wywalczy awans do ekstraklasy, potrzebne będą 3 zwycięstwa. W finale rywalizacja będzie toczyła na takich samych zasadach, jak we wcześniejszych rundach. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane 14 i 15 maja w hali zespołu wyżej sklasyfikowanego po sezonie zasadniczym, trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędą się 21 i 22 maja, a jeśli potrzebny będzie piąty mecz, to zostanie on rozegrany 25 maja u wyżej rozstawionego przeciwnika.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA