https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w centrum Wałbrzycha

– W rejonie ulic Kolejowej, Wysockiego i Chrobrego nastąpi kilka istotnych zmian w organizacji ruchu. Zmiany organizacji wprowadzamy w nocy z 13 na 14.04.2022 r. – informuje kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha.

 – Ruch na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Sikorskiego odbywać się będzie na jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach. Przejazd ul. Chrobrego będzie możliwy wyłącznie do ul. Czerwonego Krzyża, która zostanie otwarta w tylko jednym kierunku. Otwarty zostanie przejazd do i z ul. Reja, otwarty zostanie przejazd ul. Konopnickiej, otwarta zostanie ul. Browarna, natomiast ul. Wysockiego w stronę Białego Kamienia zostanie otwarta wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe z ul. Chrobrego (pl. Grunwaldzki), zostaną przeniesione na ul. Kolejową (tuż przy skrzyżowaniu z ul. Wysockiego). Z kolei ul. Mazowiecka zostanie zamknięta czasowo w dniach: 14 i 15.04.2022 r. Jak zawsze przy zmianach organizacji ruchu, prosimy o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie – apelują przedstawiciele firmy Budimex, która buduje obwodnicę Wałbrzycha.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu w centrum Wałbrzycha, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu dokonał zmiany w komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od 14.04.2022 roku:

 – linie 5 i 10 – w związku z otwarciem dla ruchu autobusów skrzyżowania ul. Wysockiego z ul. Sikorskiego i Kolejową linie 50 i 51 zastąpi linia 5, do pierwotnego układu trasy powróci również linia 10;

– przeniesienie przystanku Chrobrego – plac Grunwaldzki – z powodu zamknięcia ulicy Chrobrego, perony przystankowe dla autobusów linii: A, C, 2, 11, 12, 15 odjeżdżających w kierunku Starego Zdroju, przeniesione zostaną na ul. Kolejową na wysokości skrzyżowania z ul. Wysockiego,

– otwarcie ul. Nowy Świat – linie komunikacyjne C, 2, 15 powrócą do kursowania ulicami: Nowy Świat, Pługa, Zajączka, Limanowskiego do placu Solidarności, tym samym nie będą obsługiwać przystanku przy ul. Sikorskiego.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów – podkreślają pracownicy ZDKiUM w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA