https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zło przekuli w dobro, czyli błyskawicza zbiórka na nowe meble dla dzieci z okradzionego domu dziecka w Wałbrzychu

 – To jest magia! W 1,5 godziny od momentu założenia zbiórki, pani dyrektor Makowska melduję wykonania zadania! – napisał w środowy wieczór Maciej Więcek, który z Mateuszem Brzuchaczem zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup mebli ogrodowych dla okradzionego domu dziecka w Wałbrzychu.

Przypomnijmy: w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku nieznani sprawcy okradli Dom Dziecka przy ulicy Asnyka 13 w Wałbrzychu. Policja szuka złodziei, a Maciej Więcek – kurator sądowy i działacz sportowy oraz społeczny ze Świebodzic z Mateuszem Brzuchaczem, który jest instruktorem kulturystyki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, zainicjowali zbiórkę pieniędzy na nowe meble dla okradzionych dzieci.

– Słowo DZIĘKUJEMY jest zbyt słabe. Zatem jakiego użyć, abyśmy mogli Wam z Matim podziękować? Uwierzcie mi, że nie wiem… Bo zadziała się magia: w przeciągu 1,5 godziny uzbieraliście 3500 zł, a więc całą kwotę potrzebną na zakup mebli ogrodowych, które zostały skradzione dzieciom z domu dziecka. Zbiórka wciąż trwała, a Wy dalej wpłacaliście, licytowaliście, uzbieraliśmy wszyscy razem jak na razie…. 6070 zł! Rozmawiałem z dyrektor placówki Elżbietą Makowską, która jest… w szoku. I myśli co można jeszcze kupić dla dzieci. Basen odpada, bo to zbyt niebezpieczne i kosztowne, ale myśli o altanie i ślizgawce dla dzieci. Dodatkowo zgłosiły się do mnie osoby, które chcą złożyć meble, a pewien fajny gość z siłowni chce zawieźć busem meble do domu dziecka i rzuci przy okazji okiem co tam jeszcze mógłby zrobić – dodaje Maciej Więcek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA