https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czyste powietrze w gminach

W gminach Czarny Bór i Stare Bogaczowice odbędą się spotkania informacyjne na temat dofinansowania wymiany źródeł ogrzewania z programu „Czyste powietrze”.

– W związku z dużym zainteresowaniem programem ”Czyste Powietrze”, Gmina Czarny Bór zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką czystego powietrza i możliwością uzyskania dofinansowania do zmiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne do udziału w spotkaniu informacyjnym. Spotykamy się 28.03.2022 r. o godz. 16.00 w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

Także Gmina Stare Bogaczowice, w ramach prowadzonego punktu konsultacyjno – informacyjnego, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zaprasza mieszkańców gminy i całego powiatu wałbrzyskiego, na otwarte spotkanie, informujące o zasadach realizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się 29 marca 2022 roku o godzinie 15.30 w siedzibie Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego przy ul. Głównej 148 w Starych Bogaczowicach. Weźmie w nim udział profesjonalny doradca energetyczny.

– W ramach spotkania odbędzie się prezentacja multimedialna, przedstawione zostaną korzyści płynące z wzięcia udziału w programie, udzielone zostaną odpowiedzi na wszystkie, nurtujące uczestników, pytania i wątpliwości. Istnieje możliwość konsultacji indywidualnych. Udostępnione zostaną również materiały informacyjne i promocyjne o programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. Zapraszamy do uczestnictwa także osoby, które zakończyły już swoje inwestycje w wymienionym zakresie i były beneficjentami innych programów pomocowych, gdyż program priorytetowy „Czyste Powietrze” umożliwia dofinansowanie też takich inwestycji, w części, w której zostały sfinansowane przez inwestorów – dodaje Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Gminny Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Starych Bogaczowicach czynny we wtorki w godz. 12.00 – 17.00 oraz w piątki, w godz. 8.00 – 13.00.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA