https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Teatralny dzień kobiet

Spektakl komediowy, moc życzeń, kwiaty, słodki poczęstunek oraz gromkie 100 lat. Tak w dużym skrócie wyglądał Dzień Kobiet w Gminie Czarny Bór.

W niedzielne popołudnie, 13 marca, sala czarnoborskiego centrum kultury, wypełniła się po brzegi paniami pragnącym wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Specjalnie dla nich, w brawurowej komedii „Żona do adopcji” zaprezentowali się znani i lubiani aktorzy scen polskich: Olga Borys, Marek Pituch i Jakub Wons.

– „Żona do adopcji” okazała się strzałem w dziesiątkę. Była to niezwykle lekka, komedia pomyłek, pełna damsko-męskich aluzji, przebieranek i zaskakujących zwrotów akcji. A do tego egzystencjonalne problemy takie jak: porysowana patelnia, okruchy na dywanie i odwieczna „więź z mamusią” (czytaj teściową). Wszystko to sprawiło, że salwom śmiechu i owacjom zachwyconej publiczności nie było końca. Na deser tego wyjątkowego dnia był oczywiście słodki poczęstunek i gromkie 100 lat dla wszystkich pań przy symbolicznej lampce szampana. Nie zabrakło też życzeń i kwiatów. Panie, jak co roku, kwiatami obdarował wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki w asyście aktorów oraz uczniów Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze. Wszystko wskazuje więc na to, że XI Gminny Dzień Kobiet na długo pozostanie w pamięci mieszkanek Gminy – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA