https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chełmiec zostaje w II lidze

Siatkarki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych zajęły w Legionowie 3 miejsce w półfinałowym turnieju o awans do I ligi. Do promocji do finałowej rozgrywki podopiecznym trenera Marka Olczyka zabrakło jednego wygranego seta.

Półfinałowy turniej z udziałem Chełmca miał zostać rozegrany w Wałbrzychu, ale z powodu zamknięcia i przekształcenia Hali Wałbrzyskich Mistrzów w punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy, zawody zostały przeniesione do Legionowa. Tam wałbrzyszanki w pierwszym meczu pokonały gospodynie – Legionovię 3:2 (14:25, 25:23, 12:25, 25:19, 16:14), a w drugim spotkaniu przegrały z Silesia Volley Mysłowice 1:3 (14:25, 20:25, 27:25, 11:25).

– W trzecim meczu turnieju półfinałowego o awans do I ligi siatkówki kobiet nasz zespół pewnie pokonał Gedanię Gdańsk 3:0 (17:25 21:25 15:25). Mimo 2 wygranych meczów w całym turnieju, ostatecznie zajmujemy 3 miejsce. Zagraliśmy świetny mecz, z którego możemy być bardzo zadowoleni. Niestety, do awansu zabrakło nam jednego seta. Było to jednak świetne doświadczenie. Zrobiliśmy kolejny krok do przodu. W grze naszego zespołu widać było, że w stosunku do poprzedniego sezonu, nasz poziom sportowy wyraźnie się podniósł – powiedział trener Marek Olczyk.

Skład Chełmca: Nicole Jochym, Natalia Gezella, Otylia Gawlik, Aleksandra Druciak, Julia Rzeczycka, Judyta Rzeczycka, Paulina Ponikiewska, Agnieszka Pietraszewska, Daria Khomich, Karolina Olczyk, Aleksandra Małodobra, Agata Olejniczak, Patrycja Telega, Pamela Łuszczyńska, Aleksandra Chmara. Sztab szkoleniowy: trener Marek Olczyk, asystent trenera Kacper Jesiołowski, trener przygotowania fizycznego Michał Ławrynowicz, statystyk Nikolas Przybylski, trener wspomagający: Grzegorz Będziński.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA