https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przybywa uchodźców i miejsc pomocy

– Szacujemy, że w tej chwili mamy około 1500 gości, którymi opiekujemy się jako miasto. Zachęcam wszystkich nowoprzybyłych do rejestrowania się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, bo rejestracja znacznie ułatwia nam koordynację działań – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

– Wszyscy chcemy pomagać, ale bardzo proszę, aby nie przywozić do Wałbrzycha dużych grup bez uzgodnienia tego typu działań z miastem. W dalszym ciągu prowadzimy zbiórki, prosimy zwłaszcza o żywność z długim okresem ważności, kosmetyki ale również wyprawki szkolne dla naszych najmłodszych gości. A kolejnym miejscem udzielania pomocy uchodźcom jest lokal po dawnej kawiarni „Barbórka” przy ul. Gdańskiej w Wałbrzychu. W centrum miasta uruchomiliśmy nieodpłatny „sklep” (magazyn) dla naszych gości z Ukrainy. Staramy się, aby były w nim dostępne wszystkie niezbędne materiały. Potrzeby są ogromne, bo wiele osób przyjechało do nas wyłącznie z małymi bagażami. Cały towar, jaki znajduje się w sklepie pochodzi ze zbiórek, dlatego tak ważna jest państwa pomoc. Aby skorzystać z magazynu wymagana jest wcześniejsza rejestracja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej tuż obok – na ul. Kilińskiego 1. Pomagamy zarówno naszym gościom w Wałbrzychu, jak i wysyłamy je bezpośrednio na Ukrainę. Jak poinformował nas mer Borysławia, część naszego ostatniego transportu (35 palet) trafiło do Charkowa. Kolejne niezbędne rzeczy wyjadą z Borysławia do Kijowa z przeznaczeniem dla Gwardii Narodowej. Zbiórki nadal trwają, a nasze dwutygodniowe doświadczenie pokazuje, że najbardziej potrzebne są produkty żywnościowe z długim terminem ważności. Prosimy też o przynoszenie gotowego jedzenia dla dzieci (słoiczki) – dodaje prezydent Wałbrzycha.

Punkty zbiórek:

– ratusz w Wałbrzychu, pl. Magistracki 1, poniedziałek – piątek 6:00-21:00, sobota 8:00-16:00.

– siedziba Stowarzyszenia Ukraina Wałbrzych, ul. B. Chrobrego 1/6 (codziennie od 10.00-19.00).

– każda szkoła w Wałbrzychu w godzinach pracy placówki.

Z kolei Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu uruchomił punkt kontaktowy dla uchodźców z Ukrainy oraz dla pracodawców, którzy chcą zatrudniać obywateli z Ukrainy.

🇺🇦Ми запускаємо контактний пункт для біженців з України та роботодавців, які хочуть працевлаштувати громадян України.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty