https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegali i pomagali

Biegniemy, Ukraino, z pomocą! – pod takim hasłem 6 marca odbyła się X. edycja ogólnopolskiego wydarzenia „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg zorganizowany został także w Głuszycy.

Wzięło w nim udział ponad 70 osób – dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli. Wszyscy z uśmiechem na twarzach dotarli do mety przygotowanej w Kamykach w Głuszycy Górnej, gdzie na zawodników czekał ciepły posiłek.

Uczestnicy wystartowali w samo południe z placu przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu mieszkaniowym. Wcześniej – o godz. 10.45 – została odprawiona msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych i pokoju na świecie. Tegoroczna edycja biegu przypadła w szczególnym czasie wojny na Ukrainie. Uczestnicy wydarzenia przyłączyli się do zbiórki publicznej nr 2022/624/OR, ogłoszonej przez organizatora wydarzenia – Fundację Wolności i Demokracja. Zebrane środki pieniężne do puszki w wysokości 200,50 zł zostały przekazane fundacji wspierającej ofiary wojny na Ukrainie.

– Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu, którego celem jest nie tylko propagowanie sportu i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w historii Polski. Przekazujemy podziękowania dla wszystkich osób i instytucji wspierających organizację głuszyckiego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla burmistrza Głuszycy Romana Głoda, zastępcy burmistrza Grzegorza Szymańskiego, Mirosława Żołopy, Artura Gołdy, Magdaleny Gołdy, Romualda Szmidta, Wojciecha Jelewskiego, Przemysława Rudolfa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Mirosława Kuski, Agaty i Tomasza Dąbrowskich, pracowników Urzędu Miejskiego w Głuszycy oraz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy – podkreśla Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA