https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rajd harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej

26 lutego 2022 r. w Boguszowie – Gorcach odbył się pieszy rajd harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2022.

Dzień Myśli Braterskiej (DMB) jest świętem ustanowionym na cześć założyciela ruchu skautowego sir Roberta Baden – Powella oraz jego żony Olave Baden – Powell. W tym dniu harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry, biwaki lub spotykają się przy ognisku.

Środowiska harcerskie Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy w tym roku Dzień Myśli Braterskiej świętowały w Boguszowie-Gorcach. 111 Boguszowskie Drużyny Żółto – Niebieskie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Kultury, Ochotniczą Strażą Pożarną Boguszów i Ochotniczą Strażą Pożarną Gorce zorganizowały rajd, w czasie którego uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach.

– Rajd rozpoczął się w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Centrum Kongresowo – Kulturalnym Witold, gdzie harcerze zwiedzili izbę pamięci oraz otrzymali pakiety startowe z mapą rajdu. Dalej na uczestników rajdu czekały zadania m.in. szyfry, krzyżówka czy pierwsza pomoc. Ponadto każdy mógł posilić się jabłkiem upieczonym na ognisku. Trasa rajdu kończyła się w boguszowskim Rynku. Restauracja Baryt czekała na młodzież z pyszną zupą oraz okolicznościowym ciastem. W oczekiwaniu na zakończenie imprezy, drużyny mogły wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez OSP Boguszów oraz wysłuchać „Legendy o powstaniu Boguszowa – Gorc”, którą zaprezentowała zawsze gotowa do współpracy z harcerzami Maria Burzyńska. Rajd zakończył się wręczeniem nagród i upominków przez burmistrz Sylwię Dąbrowską oraz życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej od komendanta Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy Artura Marlingi. Komendantka 111 Boguszowskich Drużyn Żółto – Niebieskich hm. Nikola Rymaszewska HR wręczyła podziękowania partnerom oraz kadrze szczepu i rodzicom zaangażowanym w organizację Rajdu. Specjalne podziękowanie trafiło także do Agnieszki Zdeb – Dyrektora Centrum Obsługi Jednostek za wieloletnią współpracę. Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za mile spędzony dzień w Boguszowie – Gorcach podkreślają organizatorzy rajdu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA