Amelia Kielar wicemistrzynią Polski

W rozgrywanych w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski do lat 18 i 20 w lekkiej atletyce udanie zaprezentowali się zawodnicy LKS Górnik Wałbrzych. Najlepiej spisała się Amelia Kielar, która zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki w kategorii do lat 18.

Podczas mistrzostw Polski w rzeszowskiej hali, Amelia Kielar pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 8.37 sek. Tuż za podium uplasowała się Martyna Sterenga, która w rywalizacji do lat 18 zajęła 4 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.50 m, a na 5 miejscu w konkurencji pchnięcia kulą rywalizację w tej samej kategorii wiekowej zakończył Kacper Kuczaj, uzyskując 15,97 m.

W rywalizacji do lat 20 Maja Olszak zajęła 5 miejsce  w biegu na 60 m przez płotki. Zawodniczka Górnika uzyskując czas 8.68 sek. pobiła swój rekord życiowy. Natomiast Weronika Ożga w biegu na 60 m uzyskała czas 7.77 sek. i zajęła 6 miejsce w kategorii U20.

Warto podkreślić, że dla podopiecznych trenera Grzegorza Banaszka był to pierwsze mistrzostwa w starszych kategoriach wiekowych.