Zwycięska końcówka

Koszykarze Decki Pelplin przegrali we własnej hali z Górnikiem Wałbrzych 67:75 (24:21, 19:24, 10:13, 14:17).

Wynik spotkania 23 kolejki I ligi w Pelplinie zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po 12 minutach gry Decka prowadziła 31:21, ale przed długą przerwą podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego nie tylko zdołali odrobić straty, ale też odwrócili wynik (45:43). W III kwarcie wałbrzyszanie wypracowali 8 punktów przewagi, by na osiem minut przed syreną kończąca podstawowy czas gry… przegrywać 58:60. Ostatnie minuty to jednak dominacja Górnika, który m.in. za sprawą 3 trafień za 3 pkt. Huberta Pabiana, odskoczył na 13 oczek i utrzymał bezpieczną przewagę do końca zawodów.

Decka: Kaszowski 10, Konopatzki 10, Kulis 9, Sączewski 9, Wyszkowski 8, Pułkotycki 7, Michałek 6, Szczepanik 5, Shcherbatiuk 3, Wąsowicz 0.

Górnik: Pabian 20, Durski 16, Niedźwiedzki 13, Jakóbczyk 12, Kruszczyński 12, Ratajczak 2, Cechniak 0, Dymała 0, Jeziorowski 0.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra w Wałbrzychu 12.02.2022r. z Miastem Szkła Krosno. Początek meczu w hali Aqua – Zdrój o godz. 17.00.