https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlina-Zdrój od soboty zaprasza na lodowisko

– Już w sobotę – 22 stycznia od godziny 15.00 – będzie można korzystać z nowego lodowiska plenerowego w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym „Activ Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. Udało się zakończyć prace montażowe tydzień przed wyznaczonym terminem – mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

Otwarcie lodowiska początkowo zaplanowano na piątek 28 stycznia, tuż przed dolnośląskimi feriami zimowymi, ale wykonawca szybciej zakończył montaż obiektu.

 – Dlatego zdecydowałem, że udostępnimy lodowisko wcześniej. Serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do korzystania i aktywnego spędzania czasu w naszym mieście – dodaje burmistrz.

Lodowisko ma wymiary: 14 x 36 metrów. Według producenta, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może funkcjonować nawet przy 15 stopniach Celsjusza.

 – Dodatkowo przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia. Zakupiliśmy 100 par łyżew, pingwinki i kaski, to wszystko będzie służyło naszym klientom – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, które będzie zarządzało obiektem.

Lodowisko będzie czynne przez cały tydzień. W soboty i niedziele od godziny 10.00 do 21.00, a w tygodniu od 11.00 do 20.00. Przerwę techniczną zaplanowano w godzinach 14.30 – 15.30 w zależności od zużycia tafli.

Bilet ulgowy będzie kosztował 10 zł, a normalny 15 zł za godzinę. Prawo do ulgi mają dzieci 3 – 6 lat (młodsze wchodzą za darmo), młodzież szkolna oraz studenci do 26-go roku życia za okazaniem legitymacji, emeryci po 60-tym roku życia. Wypożyczenie łyżew, pingwinka czy kasku będzie kosztowało po 5 zł.

Aktualne informacje o warunkach na lodowisku oraz w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” są publikowane na bieżąco na FB i stronie ckjedlina.pl.

Planowany na otwarcie pokaz z udziałem mistrzów Polski z grupy Walley Ice Story odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18.00 (od 17.00 lodowisko będzie nieczynne ze względu na próbę).

(MS)

REKLAMA

REKLAMA