https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarski maraton

Rozgrywki młodzieżowe z udziałem siatkarzy KPS Chełmiec Wałbrzych wchodzą w ostatnią fazę, seniorzy natomiast rozegrają swoje domowe mecze w dwóch miastach. Ekipa III-ligowa po raz pierwszy zaprezentuje się w Świebodzicach goszcząć Kudowiankę Kudowa-Zdrój, natomiast podopieczni Fabiana Kurzawińskiego w rozgrywkach II ligi siatkarzy podejmą w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Legion Skalmierzyce.

Maraton spotkań rozpoczęli już w środę juniorzy młodsi, którzy na wyjeździe pokonali 3:0 Kudowianką Kudowa-Zdrój. W sobotę o godz. 10.00 drugi mecz, tym razem na własnym parkiecie będą w hali IV LO podejmowali Cuprum Lubin.

Prawdziwe święto siatkówki czeka na nas w hali OSiR Świebodzice w najbliższą sobotę. Po ponad 15 latach przerwy siatkówka wraca do tego miasta – w roli gospodarzy wystąpią podopieczni trenerów Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka, którzy podejmą Kudowiankę Kudowa-Zdrój. Początek spotkania o godz. 14:00 – wstęp oczywiście bezpłatny a na kibiców czekać będą upominki.

15.01.2022 – hala OSiR Świebodzice ul. Mieszka Starego 6

godz. 14:00 Chełmiec Wałbrzych II vs Kudowianka Kudowa-Zdrój

Kilka godzin później do gry wejdą II-ligowi seniorzy, którzy w zlokalizowanej kilkanaście kilometrów dalej Hali Wałbrzyskich Mistrzów podejmą Legion Skalmierzyce. W pierwszym meczu górą byli gospodarze, którzy triumfowali po pięciosetowym pojedynku. Chłopcy Fabiana Kurzawińskiego i Janusza Ignaczaka mają jednak do udowodnienia, że noworoczna przegrana 0:3 w Spale była tylko „wypadkiem przy pracy”. Początek meczu o godz. 19:00.

15.01.2022 – Hala Mistrzów ul. Wysockiego 11a

godz. 19:00 Chełmiec Wałbrzych vs Legion Skalmierzyce

Niedziela standardowo zarezerwowana jest na rozgrywki młodzików i juniorów. Tutaj kibiców czekają dwa wydarzenia we własnej hali. Najpierw o godz. 10:00 młodzicy prowadzeni przez Radosława Ostrowskiego podejmą Gwardię Wrocław III, a następnie ok. godz. 12:30 IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Następnie o godz. 14:00 siatkarski maraton zakończą juniorzy ostatnim mecze rundy zasadniczej z Cuprum Lubin. Za wszystkie zespoły trzymamy mocno kciuki!

(RED)

REKLAMA

REKLAMA