https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W piątek ZUS zamknięty

7 stycznia 2022 r. nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy – 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny – sobotę 1 stycznia 2022 r.

– Dzień wolny za święto przypadające w sobotę, czyli w tym przypadku za Nowy Rok, pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. W ZUS tym dniem wolnym od pracy będzie 7 stycznia. Za utrudnienia z tym związane przepraszamy – informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Jak dodaje rzeczniczka do dyspozycji klientów pozostaje elektroniczna forma kontaktu – Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Za jej pośrednictwem, także w dni wolne od pracy, można składać wnioski, dokumenty do ZUS, jak np. od stycznia wniosek o 500+ dla nowonarodzonych dzieci. Również od stycznia można składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Przysługuje on na dziecko od 12 miesiąca do końca 35 miesiąca życia. 

Osoby zainteresowane informacjami w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię  (tel. 22 11 22 111).

(IKM)

O innych instytucjach pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

REKLAMA