https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlińskie atrakcje

W niedzielę – 19 grudnia o godzinie 15.00 – zapraszamy do kościoła przy ul. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju na prezentację szopki krakowskiej oraz otwarcie wystawy ikon pisanych przez Patrycję Obarewicz. W weekendy czynna jest także Czarodziejska Góra.

Eksponaty będzie można oglądać do połowy lutego przyszłego roku. Kościół jest czynny w środy i w niedziele w godzinach 12.00-12.30. W tym czasie jest również dostępna wieża widokowa kościoła. Można też umówić się na inny termin zwiedzania dzwoniąc do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jedlinie-Zdroju pod numer 74 851 09 75.

W grudniu i styczniu można także korzystać z atrakcji, które oferuje Czarodziejska Góra w soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 16.00 (wyjątkiem są grupy zorganizowane, które są przyjmowane codziennie). Stok narciarski w Parku Aktywności jest naśnieżany przez cały czas. Informacje o uruchomieniu wyciągu są publikowane przed każdym weekendem na stronie ckjedlina.pl oraz na Facebooku. Dzięki temu można sprawdzić czy pokrywa śnieżna jest wystarczająca dla narciarzy i chętnych do korzystania z zimowego toru pontonowego. Tor pontonowy to nowa atrakcja Czarodziejskiej Góry. Do dyspozycji są pontony jedno i dwuosobowe. Tor funkcjonuje przy mniejszej pokrywie śniegu niż stok narciarski, dlatego jest dostępny częściej. Kolejną nowością jest trasa treningowa przygotowana dla narciarzy biegowych, która biegnie wokół parku. Przy stoku działa wypożyczalnia sprzętu zimowego. Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju poszukuje też instruktorów, którzy poprowadzą szkółkę narciarską. Dzięki porozumieniu z właścicielem Zespołu Pałacowo-Hotelowego „Jedlinka” na „Czarodziejskiej Górze” uruchomiono punkt gastronomiczny z ciepłymi posiłkami oraz napojami. Uwaga! Trasy linowe są tej zimy modernizowane, dlatego niektóre z nich mogą być czasowo wyłączone z użytkowania.

(KS)

REKLAMA

REKLAMA