https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie tylko nauka

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu nie tylko zdobywają wiedzę w szkolnych murach, ale także poza nimi. Wystawiają także spektakle teatralne.

– Zapraszamy 16 grudnia o godz. 17.00 do auli I LO na premierę spektaklu „Dzieci lepszego Boga” w wykonaniu Teatru Szkolnego I LO w Wałbrzychu, w reżyserii Magdaleny Ilnickiej-Janczak. Scenariusz oparty na tekstach Michała Barańskiego i Edwarda Stachury, współtworzyli uczniowie I LO, przy współpracy: Adrianny Gawlik, Marcina Olkowskiego, Sylwii Sobieraj-Borowiec oraz Anny Walendzik. To niezwykle mocny i poruszający spektakl, który trzeba zobaczyć – zachęca Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO.

A w dniach 5-10 grudnia 2021 r. grupa młodzieży z klas 3 DP4, 3 a, 2 pre-DP oraz 1 pre-DP wzięła udział w spotkaniu młodzieży polsko – niemiecko – francuskiej w ramach międzynarodowego projektu „Auschwitz-Birkenau zobaczyć na własne oczy”.

– W pierwszych dniach młodzież zwiedziła miasto Oświęcim, okolice zamku i byłej dużej synagogi oraz istniejące muzeum i synagogę, a następnie obóz Auschwitz. Wzięła także udział w warsztatach integracyjnych, seminarium na temat historii powstania „Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu: oraz w dyskusjach. Było to niezwykle cenne doświadczenie dla wszystkich uczestników projektu – podkreśla Beata Urbaniak.

(RED, fot. ILO)

REKLAMA

REKLAMA