https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WSSE Invest-Park – Invest In Poland

WSSE Invest-Park – Invest In Poland

WSSE “INVEST-PARK” to jedna z największych i najprężniej działających specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Od 25 lat z sukcesem wspomaga przedsiębiorców, oferując wsparcie
w realizacji inwestycji oraz szeroką gamę usług dla biznesu regionalnego oraz międzynarodowego.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest operatorem programu pomocowego pod nazwą Polska Strefa Inwestycji obejmującego południowo-zachodnią Polskę. Zajmuje się doradztwem inwestycyjnym i wspiera działalność ponad 260 lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorców zrzeszonych w Strefie.
WSSE, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w lokowaniu inwestycji, wypracowała ofertę inwestycyjną właściwie dla każdego inwestora. Przygotowane nieruchomości przemysłowe, hale produkcyjne oraz powierzchnie biurowe to tylko część tych możliwości. Stały kontakt ze wszystkim instytucjami odpowiedzialnymi za współpracę z przedsiębiorcami sprawia, że oferta dla przedsiębiorców jest kompleksowa i zawiera nie tylko informacje o terenie inwestycyjnym, ale również o pomocy publicznej, dostępności kadry pracowniczej oraz dodatkowych atutach danej lokalizacji. Wśród firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej można znaleźć światowe marki takie jak m. in. Toyota, Mercedes Benz, 3M, Volkswagen, Umicore, B/S/H, Electrolux, FlexFilms, które reprezentują branżę motoryzacyjną, chemiczną i AGD. Inwestorzy WSSE dostarczają na rynki międzynarodowe części do samochodów osobowych i ciężarowych oraz zaopatrują producentów baterii samochodowych. Sprzęt AGD produkowany na terenie INVEST-PARK znaleźć można w większości domów w Europie. Produkty spożywcze dostarczane przez inwestorów strefowych można rozpoznać nie tylko w sklepach w Polsce, ale także w większości krajów świata. To, że światowi liderzy postanowili ulokować swój kapitał na terenach WSSE oznacza, że jest to bezpieczne miejsce dla rozwoju biznesu w Europie.
CAPEX wszystkich inwestorów zrzeszonych w WSSE przekroczył 8 mld Euro, a zatrudnienie w tych firmach znalazło ponad 65 tysięcy pracowników.
WSSE to nie tylko światowe marki. Ponad połowa firm, które zainwestowały w Strefie reprezentuje polski kapitał. To ogromny potencjał eksportowy m.in. w produktach, które znajdują swoich odbiorców w większości branż przemysłowych na świecie. Polscy przedsiębiorcy z sukcesem eksportują wyroby produkowane na terenie WSSE na każdy z kontynentów. Produkowane w Wałbrzychu rowery cargo i riksze transportowe dostarczane są do kilkudziesięciu krajów, włączając ZEA i Australię. Innowacyjny system płyt grzewczych produkowanych w Świdnicy znalazł swoich zwolenników w wielu krajach Europy. Katamarany i łodzie tender projektowane i produkowane na terenie WSSE zawijają do najważniejszych marin świata. Biżuteria z Opola doceniana jest przez społeczności międzynarodowe, a systemy oczyszczania powietrza i wody, dostarczane przez wałbrzyskiego przedsiębiorcę można odnaleźć w obiektach przemysłowych na całym świecie.
WSSE dysponuje ponad 170 lokalizacjami, w których inwestorzy mogą budować swoje zakłady, a także ponad 600 ha własnych terenów inwestycyjnych, które są selekcjonowane oraz przygotowywane do indywidualnych potrzeb inwestora. WSSE realizuje także własny program budowy hal produkcyjno-magazynowych, które stają się inkubatorami przedsiębiorczości, co znacznie ułatwia lokowanie biznesu w Polsce.
Poprzez lokowanie swoich kapitałów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestorzy mogą otrzymać wsparcie na realizację swoich projektów w formie zwolnienia z podatku dochodowego. Ulga w podatku dochodowym może sięgać aż 55% wartości zainwestowanych środków i może być przyznana nawet na okres 15 lat. Program pod nazwą Polska Strefa Inwestycji oraz ulga w podatku dochodowym jest oferowany tylko przez strefy ekonomiczne działające w Polsce.

Prezes Zarządu WSSE Invest – Park Piotr Wojtyczka:

– Jednym z głównych zadań Specjalnych Stref jest pośrednictwo między przemysłem a sektorem publicznym. Tu należy podkreślić współpracę pomiędzy WSSE, a jednostkami polskiego samorządu terytorialnego. Od wielu lat ta współpraca utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Bez niej nie bylibyśmy w stanie przyciągnąć tylu inwestycji. Zaangażowanie samorządów często jest kluczowe przy negocjacjach z inwestorami, zwłaszcza w kontekście strategicznych projektów. Dobra współpraca wpływa więc na klimat inwestycyjny. Dzięki nowym inwestycjom rozwijają się regiony, a przedsiębiorcy czują się bezpiecznie i jeszcze dynamiczniej rozwijają swoją działalność. Wszyscy na tym korzystają.

(DCH)

REKLAMA

REKLAMA