https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sobota z siatkarzami

Po trzech tygodniach przerwy, siatkarze KPS Chełmiec Wałbrzych wrócą do rywalizacji w II lidze. W sobotę przed nimi – w III lidze – zagrają ich młodsi koledzy.

W pierwszym w historii meczu III ligi siatkarzy w Głuszycy, KPS Chełmiec II Wałbrzych pokonał Jaworski Klub Sportowy Spartakus 3:0 (25:23, 25:19, 25:22).

– Była to świetna promocja naszej ukochanej dyscypliny. Tym, co na bardzo cieszy była frekwencja na trybunach w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Dziękujemy za wspólne celebrowanie siatkarskiego święta, obiecujemy – to nie nasze ostatnie słowo – mówi Fabian Kurzawiński, trener pierwszego zespołu Chełmca. – A teraz wracamy do Wałbrzyskich Hali Mistrzów po trzech tygodniach przerwy w drugoligowych rozgrywkach. Dla kibiców szykuje się podwójna uczta, bowiem na parkiet wybiegną obie nasze ekipy seniorskie. 14 listopada w trzech setach drugoligowcy przegrali przed własną publicznością z drużyną Eco-Team AZS Stoeltzle Częstochowa i był to mecz rozegrany awansem. Potem była planowa pauza, która wynikała z układu spotkań w gronie 13 ekip, a następnie okazało się, że nasz niedawny rywal – KS Volley Miasteczko Śląskie – wycofał się z rozgrywek. Moi podopieczni są zatem głodni nie tylko gry, ale i odbudowania zaufania wałbrzyskich kibiców. Najbliższa okazja to sobotnie starcie z Hetmanem Włoszczowa, które rozpocznie się o godzinie 18.00. W lepszych nastrojach do swojego pojedynku podejdą nasze rezerwy. W minioną sobotę w Głuszycy podopieczni trenerów Ratajczaka i Jerzyka gładko pokonali JKS Spartakus Jawor, wskakując na fotel wicelidera ligi. Drużyna na 8 rozegranych spotkań zanotowała aż 7 zwycięstw, co daje 16 punktów (jeden punkt straty do lidera z Namysłowa). Do Hali Wałbrzyskich Mistrzów przyjedzie jednak pretendent do awansu – WKS Volley Wilczyce. Jak zaprezentuje się nasza młodzież? Dowiemy się już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00. Pamiętamy również o meczach naszej młodzieży, które toczyć się będą z ekipami wrocławskiej Gwardii. Najpierw juniorzy młodsi (sobota, godz. 10.00 – hala IV LO) podejmą swoich rywali, a w niedzielę juniorzy starsi o godz. 11.00 także zmierzą się z drużyną ze stolicy Dolnego Śląska. Czeka nas zatem sporo sportowych emocji, z czego wszystkie przed własną publicznością. Jest komu kibicować, jest za kogo trzymać kciuki!

(RED)

REKLAMA

REKLAMA