https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Stara Kopalnia w Wałbrzychu wraz z wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi przygotowała kilka pozycji na pierwszy grudniowy weekend w ramach Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka.

3 grudnia – Szychta Szkolna adresowana do szkół każdego szczebla. W ramach tego wydarzenia Górnicy wraz z pracownikami Starej Kopalni i animatorami edukują dzieci i młodzież poprzez zabawę. Pierwszy raz wydarzenie odbędzie się w formule on-line. Wieczorem Stara Kopalnia zaprasza na nocne zwiedzanie z pracami górniczymi.

4 grudnia – święto Św. Barbary rozpocznie się od mszy św. w Kościele pod wezwaniem Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, następnie odbędzie się parada górnicza wraz z uroczystościami przed pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Po południu odbędzie się „Wieczór górniczy” w Montowni, a wieczorem kolejne nocne zwiedzanie.

5 grudnia – Szychta Rodzinna skierowana do rodzin z dziećmi. Ma ono na celu edukację i aktywizację nie tylko dzieci, ale także całych rodzin, ponieważ przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie umacnia tożsamość Wałbrzycha i jego mieszkańców. W ramach wydarzenia przygotowywane są różne konkursy, warsztaty oraz górnicze atrakcje, przygotowane i prowadzone przez Wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze. Na wydarzenie obowiązują zapisy: muzeum3@starakopalnia.pl lub tel. 74 6670916.

Szczegóły i bilety na wydarzenia odpłatne dostępne są na stronie internetowej www.starakopalnia.pl w zakładce „Kup bilet” lub bezpośrednio w kasie Starej Kopalni. Informacje i rezerwacje: 74 667 09 70 lub recepcja@starakopalnia.pl.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA