https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Regina Błaszkowska z medalem mistrzostw Polski

Regina Błaszkowska z medalem mistrzostw Polski

Regina Błaszkowska wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek (U14) w zapasach. Zawodniczka Herosa Boguszów – Gorce rywalizowała w kategorii wagowej do 46 kg.

– W drodze do podium Regina pokonała przez przewagę techniczną 10:0 Wiktorię Pietrzykowską (Guliwer Kielce), następnie na punkty 6:0 Roksanę Sawicką (Cement-Gryf Chełm) i awansowała do półfinału, gdzie nie sprostała starszej przeciwniczce – Karolinie Zień (Mazowsze Teresin). Nasza Heroska stanęła przed szansą zdobycia brązowego medalu, o który po mistrzowsku rozprawiła się z zawodniczką klubu WLKS Siedlce – Julią Kokoszką – wygrywając ten pojedynek na punkty 2:1. Był to debiut Reginy Błaszkowskiej w imprezie tej rangi, a przed nią jeszcze kolejny rok w grupie wiekowej młodziczek. Warto dodać, że była najmłodszą medalistką w swojej wadze – relacjonuje Dariusz Piaskowski, trener Herosa Boguszów – Gorce.

W Mistrzostwach Polski Młodziczek w Kielcach startowało 148 zawodniczek, a kategoria wagowa do 46 kg była jedną z najliczniej obsadzonych – o krążki walczyły 23 zapaśniczki.  Kolejny sprawdzian już za dwa tygodnie w Boguszowie – Gorcach, podczas międzynarodowego turnieju Heros Lady Open.

(RED, fot. Heros)

REKLAMA