https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czarodziejska Góra czynna cały rok

Czarodziejska Góra czynna cały rok

Pomimo zmiennej pogody, zarządzany przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju Park Aktywności Czarodziejska Góra jest otwarty. – Chcemy, żeby to miejsce żyło przez cały czas, zachęcamy osoby w każdym wieku do aktywnego spędzania czasu w naszej gminie – mówi burmistrz Leszek Orpel.

Jedlina-Zdrój cały czas inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Na terenie kompleksu Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej oprócz boisk, bullodromu i skate parku, powstał nawet wybieg do aktywnego spędzania czasu przez… psy!

 – W tym miejscu rozpoczynają się również trasy Rowerowej 500, czyli wspólnej inicjatywy naszej gminy, Głuszycy i Walimia. Stąd łatwo dotrzeć na single tracki, których mamy już około 11 kilometrów – zachęca Leszek Orpel.

Najważniejszym miejscem przyciągającym aktywnych turystów jest jednak „Czarodziejska Góra” u zbiegu ul. Poznańskiej i Sienkiewicza.

 – Jesienią do dyspozycji naszych gości są trasy linowe, strzelnica i tor saneczkowy. Zachęcamy też do korzystania z naszej wypożyczalni rowerów. Mamy w ofercie pojazdy tradycyjne i elektryczne – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Ostatnio instytucja podpisała umowę o współpracy z IV Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Instruktorzy będą szkolili uczniów klas mundurowych, między innymi w ratownictwie wysokościowym, ratownictwie wodnym, strzelectwie, samoobronie, topografii i pierwszej pomocy. Ponadto młodzież z IV LO będzie pracowała na „Czarodziejskiej Górze” w ramach wolontariatu i płatnych staży.

– Ruszamy też z ofertą zorganizowanych wycieczek, imprez integracyjnych, a nawet zielonych szkół. Liczymy, że dzięki tym działaniom park aktywności będzie mógł działać przez cały rok, a przy okazji skorzystają na tym lokalni przedsiębiorcy z branż gastronomicznej i noclegowej. Zachęcamy do kontaktu przedstawicieli placówek edukacyjnych i zakłady pracy – tłumaczy Wiesław Zalas.

Godziny otwarcia kas w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” jesienią:

wtorek-piątek – godz. 11.00-18.00

soboty, niedziele i święta – godz. 10.00 -18.00.

Poniedziałki tylko dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

(MS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty