https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

PiS wraca do Wałbrzycha

PiS wraca do Wałbrzycha

– Na konferencji prasowej w Wałbrzychu wraz z radną Beatą Muchą oraz radną Renatą Wierzbicką ogłosiliśmy odbudowę struktur naszej partii w Wałbrzychu, a jednocześnie – jako pierwsza partia polityczna w regionie – zaprezentowaliśmy program dla Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego – mówi Grzegorz Macko, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu.

Przypomnijmy: na wniosek Michała Dworczyka – szefa struktur Prawa i Sprawiedliwości w byłym województwie wałbrzyskim, prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o rozwiązaniu organizacji terenowej oraz wykluczeniu członków PiS w Wałbrzychu. Decyzja podjęta 12 stycznia 2021 r. dotyczyła miejskich struktur PiS w Wałbrzychu i weszła w życie z dniem podjęcia. Decyzję prezesa zatwierdził Komitet Polityczny PiS.

Decyzja o rozwiązaniu PiS w Wałbrzychu była efektem opublikowania nagrań z udziałem członków struktur tej partii w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Pierwsze nagrania dotyczą konfliktu pomiędzy lokalnymi działaczami tej partii z frakcji byłej minister edukacji Anny Zalewskiej (która jest obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego) i z frakcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, który drugą kadencję jest posłem na Sejm z regionu wałbrzyskiego.

Po 10 miesiącach od rozwiązania struktur, Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna odbudowę swoich struktur w Wałbrzychu. W tej chwili w szeregach partii jest 25 osób (przed rozwiązaniem było ich ok. 80), a na ich czele stoi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Dolnego Śląska, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wieloletni współpracownik ministra Michała Dworczyka. Na nowe otwarcie działacze przygotowali „Program PiS dla Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego”.

– Jest to program ambitny i zawiera wiele strategicznych dla naszego regionu postulatów – mówi Grzegorz Macko. – Będziemy go w stanie zrealizować tylko wtedy, kiedy prawica będzie dysponowała w Wałbrzychu silnymi strukturami, które będą w stanie artykułować potrzeby miasta i regionu na zewnątrz, a także będą gotowe na nadchodzące wybory samorządowe. Program PiS dla Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. To jego składowe:

Infrastruktura

– droga S5 Wałbrzych – Świdnica – Wrocław

– obwodnica Boguszowa – Gorc

– budowa drogowego łącznika z Wałbrzycha do węzła S3 w Bolkowie

– sukcesywna budowa i remonty dróg gminnych oraz powiatowych z udziałem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

– realizacja programu budowy „szprych” Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Zielony ład

– wdrożenie regionalnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu

redukcja zanieczyszczenia powietrza w wiekszych miastach i miejscowościach uzdrowiskowych.

Służba zdrowia

– rozwój służby zdrowia w Wałbrzychu mi regionie wałbrzyskim

– wspracie rozwoju dolnośląskich uzdrowisk oraz spółek uzdrowiskowych.

Sport

– realizacja Cyklostrady Dolnośląskiej, w tym Sudeckiej Pętli

– wsparcie sportu lokalnego – remont stadionu Górnika i pomoc dla klubów.

Infrastruktura społeczna

– rewitalizacja terenów i obiektów zabytkowych

– rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej

– gazyfikacja gmin regionu sudeckiego.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA