https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Studenci – seniorzy wracają do zajęć

Studenci – seniorzy wracają do zajęć

16 października 5 sezon zmagań z nauką rozpoczną studenci – seniorzy Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi wykładowca Politechniki Wrocławskiej prof. Jerzy Detyna.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze i zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już
od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu, czy Wyższą Szkołą Zarządzani i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

5 rok studiów słuchacze rozpoczną od wyjątkowo interesujących zajęć, związanych z najnowszymi technologiami, albowiem wykład inauguracyjny nosi tytuł „Sztuczna inteligencja czyli o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości”. W planach na październik są także zajęcia smatfonowo-komputerowe oraz wyjazd do Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

– Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze, jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką. Zaczynamy 16 października godz. 11.00 – sala widowiskowa Biblioteki +Centrum Kultury w Czarnym Borze – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

(KB)

REKLAMA