https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rekordzistka Polski z Jedliny-Zdroju

Rekordzistka Polski z Jedliny-Zdroju

Pochodząca z Jedliny-Zdroju Amelia Kielar, trenująca lekką atletykę w Górniku Wałbrzych, podczas rozgrywanych w Karpaczu mistrzostw Polski do lat 16, poprawiła najlepszy w historii krajowy wynik w biegu na 80 metrów przez płotki i zdobyła zloty medal. Na najwyższym stopniu podium stanął także kulomiot Kacper Kuczaj, a brązowy medal w rzucie dyskiem zdobyła Wiktoria Nowacka.

– Na mistrzostwa Polski do Karpacza pojechało 4 zawodników, którzy zaliczyli 6 tak zwanych osobostartów – relacjonuje Natalia Jońska z LKS Górnik Wałbrzych. – Efekt? Padło 5 rekordów życiowych, 2 rekordy klubu, 2 rekordy Dolnego Śląska, 1 rekord Polski. Przywieźliśmy 2 złote medale i 1 brązowy. Przypadek? Nie sądzę.

Rekord Polski…

Zawody u podnóża Śnieżki były wyjątkowe dla mieszkającej w Jedlinie-Zdroju Amelii Kielar.

– W 3 biegu eliminacyjnym Amelia uzyskała czas 11.60 sekund i z 2 lokaty awansowała do finału A. W finale aż 5 zawodniczek miało czas poniżej 12 sek., z czego ścisła czołówka: 11.57 sek., 11.60 sek. i 11.67 sek. Amelia wystartowała świetnie i bardzo szybko objęła prowadzenie. Wygrała bieg finałowy, ustanawiając nowy rekord Polski – 11.39 sek. – relacjonuje Natalia Jońska.

…i trzy inne

Drugi złoty medal dla Górnika wywalczył Kacper Kuczaj w konkursie pchnięcia kulą.

– To był konkurs pełen emocji. W drugiej próbie Kacper pchnął kulą 15.92 m i objął prowadzenie. W 3 próbie dogonił go Mateusz Chodakowski uzyskując 15.90 m. Po 4 oraz 5 próba i Kacper znów był na czele. W 6 próbie w kole zostało już tylko dwóch zawodników. Mateusz posłał kulę na odległość 15.96 m i objął prowadzenie, spychając Kacpra na drugą pozycję. Ale nasz zawodnik wszedł do koła i… nie wiem jak jego pchnięcie wyglądało, bo po prostu gryzłam w tym momencie trawę… Ale nagle usłyszałam okrzyk radości Kamila – brata Kacpra, popatrzyłam na tablicę, a tam 16.58 m! Rekord życiowy, rekord klubu i rekord Dolnego Śląska! – cieszy się Natalia Jońska.

Debiut na medal

Trzeci medal dla biało – niebieskich, tym razem brązowy, zdobyła Wiktoria Nowacka w konkurencji rzutu dyskiem.

– Co ta nasza Wika narozrabiała?! Już w pierwszej próbie rzuciła dyskiem na odległość 36.05 m. Po tym rzucie była na 3 miejscu. I już nie oddała tej pozycji do końca turnieju. A w piątej próbie dysk wylądował 37.23 m i to był nowy, świetny rekord życiowy Wiktorii, która w swoich pierwszych mistrzostwach Polski zdobyła brązowy medal. Tym samym – wraz z Amelią i Kacprem, swoimi medalami zapewnili sobie na cały przyszły rok sportowe stypendium, przyznawane przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, za które już teraz dziękujemy – dodaje przedstawicielka klubu.

(RED, fot. LKS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty