Derby dla WKK

Koszykarze Górnika Wałbrzych przegrali we własnej hali z WKK Wrocław 71:74 w pierwszym meczu sezonu I ligi. A drugiej kolejce na własnym parkiecie zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg. Mecz zostanie rozegrany 2 października o godz. 17.00 w hali Aqua-Zdrój.

Derbowa inauguracja sezonu w Wałbrzychu rozpoczęła się od prowadzenia WKK 7:0 i goście kontrolowali grę do końca I kwarty, którą wygrali 24:15. W II ćwiartce Górnik ograniczył liczbę strat poprawił obronę i zdominował rywalizację na tablicach. To wszystko, w połączeniu z lepszą skutecznością rzutów sprawiło, że II kwartę wałbrzyszanie wygrali 26:15. Na drugą połowę zespoły wyszły przy stanie 41:39 dla Górnika. Po zmianie stron gra się wyrównała i żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Górnik nie był w stanie przewagi na tablicach przełożyć na punkty i po pół godzinie gry przegrywał 52:54. Emocje sięgnęły zenitu w IV kwarcie, a zwłaszcza w ostatnich dwóch minutach. Przy remisie 68:68 dwie akcje dwupunktowe wykończył Jakub Patoka, trójką odpowiedział Krzysztof Jakóbczyk, ale ostatnie słowo należało do Michała Chraboty, który dwoma rzutami wolnymi zapewnił WKK zwycięstwo 74:71.

Górnik Wałbrzych – WKK Wrocław 71:74 (15:24, 26:15, 11:15, 19:20)

Górnik: Dymała 21, Zywert 12, Pabian 11, Cechniak 6, Jakóbczyk 6, Kruszczyński 6, Ratajczak 6, Malesa 2, Pawlak 1, Durski 0.

WKK: Madray 18, Prostak 15, Ochońko 13, Chrabota 10, Patoka 9, Wątroba 3, Jędrzejewski 2, Koelner 2, Matusiak 2, Wilczek 0.