https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Utrudnienia w Strudze

Utrudnienia w Strudze

W związku z przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3389 D w miejscowości Struga (pomiędzy budynkami 30 i 30 A) autobus linii nr 8 nie będzie obsługiwał przystanku przy ul. Kolejowej 1 w okresie od 16 września 2021 r. do 12 grudnia 2021 r.

Przebudowa mostu w Strudze sprawiła, że 13.09.2021 r. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, a objazd przeprowadzony został drogami wojewódzkimi nr 376 Struga – Szczawno – Zdrój i 375 Szczawno – Zdrój – Struga. Termin przywrócenia docelowej organizacji ruchu wyznaczony został na 12 grudnia 2021 r.

W związku z tym tymczasowy przystanek autobusowy został zlokalizowany na placu naprzeciwko posesji nr 54 w Strudze (obok mostu przy drodze wojewódzkiej nr 375). Mieszkańcy z „górnej” części wsi Strugi oraz z Lubomina mogą skorzystać z bezpłatnego busa Gminy Stare Bogaczowice, który będzie dowoził mieszkańców do przystanku tymczasowego.

Rozkład jazdy:

Lubomin Zatoka – autobusowa odjazd o godz. 10.22

Struga, ul. Kolejowa – przystanek w kierunku Szczawna – Zdroju odjazd o godz. 10.27

Przystanek tymczasowy (plac przy posesji 54 w Strudze) odjazd w kierunku Lubomina o godz. 10.35.

Z kolei Firma Marcel – Bus informuje, że w związku z remontem mostu w Strudze, obsługiwać będzie przystanki na ul. Kolejowej tylko kursem Kamienna Góra – Wałbrzych.

– Bus relacji Wałbrzych – Gostków zatrzymywać będzie tylko na przystanku przy pałacu i do zakończenia remontu nie będzie obsługiwał przystanków: Struga ul. Główna 27 na żądanie ani Struga ul. Kolejowa/Główna. Pasażerowie chcący skorzystać z przewozu zobowiązani są dojść do przystanków, które będą obsługiwane przez przewoźnika – czytamy w komunikacie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA